slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Zdrowie

Zastosowanie oleju rycynowego w kosmetyce

Obecnie coraz popularniejsze staje się stosowanie w codziennej pielęgnacji metod naturalnych. Nic dziwnego – w końcu już nasze prababki czerpały pełnymi garściami ze zbawiennych właściwości naturalnych składników wszelakich roślin. Jednym z popularnych ostatnio specyfików stał się olej rycynowy. W aptece można dostać go już za kilka złotych, a sposobów na jego użycie jest niezliczenie wiele. Oto kilka z nich:

Włosy

Najlepiej działa pozostawiony na noc, najlepiej przykryty czepkiem bądź ręcznikiem. Dzięki takiej kuracji włosy będą lśniące, grube i zdecydowanie mocniejsze, co z kolei zapobiegnie ich wypadaniu. Zasada dotyczy również brwi i rzęs, które chcemy wzmocnić. Wystarczy zamoczoną w olejku szczoteczką po zużytym tuszu do rzęs delikatnie przeciągnąć włoski, uważając na oczy,

Twarz

Olej rycynowy ma właściwości antybakteryjne a zarazem odżywcze, dzięki czemu świetnie nada się do skóry trądzikowej, potrzebującej ukojenia i nawilżenia,

Przesuszone miejsca na ciele

Zmiękczające właściwości owego specyfiku genialnie zdadzą egzamin w przypadku suchych miejsc, takich jak pięty czy łokcie.

Mówiąc o oczywistych zaletach olejku rycynowego, nie wypada nie wspomnieć o jego pierwotnym działaniu przeczyszczającym. To właśnie dlatego ten uniwersalny specyfik gościł na stałe w apteczkach naszych babć i prababć, stanowił bowiem niezawodne remedium na zaparcia.

dermokosmetyki24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *