Tutaj jesteś

Jazda na rolkach kcal – ile kalorii spalisz

14 lipca 2022 Lifestyle jazda na rolkach kcal

Wiele osób jako hobby wybiera jazdę na rolkach. Jest to ich alternatywa spędzania wolnego czasu. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę jak dużo kcal to spala. Rolki nie tylko redukują naszą wagę, ale również mają wiele pozytywnych efektów na nasze zdrowie i wygląd. Jazda na rolkach kcal – przekonaj się sam! Przeczytaj nasz artykuł.

Jazda na rolkach kcal – ważne informacje

Jazda na rolkach angażuje wiele naszych mięśni. Dzięki temu godzina jazdy pozwala nam spalić nawet 700 kcal. Jest to niesamowity wynik w porównaniu do innych sportów. Przykładowo godzina jazdy na rowerze spala około 400-500 kcal. Natomiast, żeby aerobikiem osiągnąć taki sam wynik jak jazda na rolkach trzeba by ćwiczyć przez 2 godziny. Jak widać rolki to opłacalny sport niosący ze sobą wiele korzyści. Jedyna inwestycja jaką musimy ponieść to zakup wygodnej pary rolek. Ten sport uprawia się na świeżym powietrzu więc nie musimy się martwić o dodatkowe koszty. Możemy traktować go jako sport indywidualny bądź grupowy. W zależności od tego czy chcemy spędzić czas na rolkach na przykład z przyjaciółmi czy pojeździć w samotności. Większość ludzi jazdy na rolkach nie traktuje jako treningu a jako formę spędzania wolnego czasu. Dlatego tak często umyka nam to ile kcal spalamy. Jazda na rolkach efekty są zdumiewające!

jazda na rolkach kcal

Jazda na rolkach – efekty

Tak jak umykają nam spalone kcal tak nie skupiamy się na tym ile pozytywnych efektów niesie jazda na rolkach. Sport to zdrowie. Możemy powiedzieć to samo o jeździe na rolkach. Tak jak przy każdym sporcie na początku ulegnie zmianie nasza kondycja. Oczywiście będzie to zmiana na lepsze. Poprawie ulegnie również wydolność mięśnia sercowego. Nasza koordynacja ruchowa też się polepszy. Ale to nie wszystko! Jazda na rolkach wpływa na poprawę naszej psychiki. Uprawiając sport na świeżym powietrzu możemy się dotlenić. Pozwala to na zredukowanie stresu, a co za tym idzie poprawia się nasze samopoczucie. Kolejnym ciekawym efektem jest to, że jazda na rolkach poprawia wygląd naszej cery. Przez to, że jest to sport na świeżym powietrzu nasz organizm się dotlenia co powoduje szybszy przepływ krwi w naszych żyłach. Przez to nasza cera nabiera kolorów. Jak widać pozytywnych efektów jazdy na rolkach jest wiele. Sprawdźmy!

Zobacz: Jazda na rowerze – efekty po miesiącu

Jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach?

Jak wiemy rolki to sport wytrzymałościowy, który angażuje pracę wielu części ciała. Szczególnie pracują mięśnie nóg, brzucha, pleców i rąk. Nie można też zapomnieć o wpływie jazdy na rolkach na naszą sylwetkę. Regularny trening podniesie i zaokrągli nasze pośladki. Pomoże również zlikwidować cellulit na udach. Dzięki jeździe na rolkach nasza sylwetka samoistnie się prostuje. Przez obciążenie jakim są rolki środek ciężkości, który mamy na wysokości brzucha przenosi się wyżej. Taka zmiana wymaga od nas kontroli równowagi i balansowania ciałem. Powoduje to pracę naszych wszystkich mięśni. Teraz już wiesz, jakie mięśnie pracują podczas jazdy na rolkach.

Zobacz też: Pas neoprenowy efekty – ciekawe rozwiązanie 

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Tiziano Terenzi Kirke