slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dieta

Zasady diety odchudzajacej

Współczesny świat można podzielić na dwie grupy. Z jednej strony jest to świat ludzi ubogich, którzy aby przeżyć każdego dnia walczą o kawałek chleba. A druga połowa świata, to świat ludzi zamożnych i nadmiar wszystkiego, a w tym żywności. I dlatego żywność w bogatej części świata jest nieszanowana i niejednokrotnie wyrzucana. Marnowany jest także chleb, który jest darem Bożym i podstawowym produktem żywnościowym.

Bez ograniczeń

Nadmiar produktów żywnościowych w krajach bogatych sprawia, że ludzie mają okazję ku temu, aby jeść to, co im smakuje. I często nie ograniczają ilości jedzenia. Doprowadza to do nadwagi. A przy nadwadze zmniejsza się ochota na ruch, gdyż odczuwalne już są nadmierne kilogramy. Gdy dojdzie do tego jeszcze siedzący tryb pracy i życia, to nadwaga wzrasta. I dochodzi do otyłości. Czasem do niewielkiej otyłości, ale często także do chorobliwej otyłości. Gdy zaczynają się kłopoty ze zdrowiem, to wówczas człowiek otyły poszukuje skutecznych metod odchudzania. Sprawdza zasady diety i ma nadzieję, że ta dieta mu pomoże. Lecz najczęściej jest tak, że po pewnym czasie osoby walczące z otyłością dochodzą do wniosku, że stosowana przez nich dieta jest zła, bo nie widać efektów chudnięcia. I dalej poszukują innych metod. Próbują piątej i dziesiątej diety, a efektów dalej nie widać. I nie będzie widać, gdy osoba odchudzająca się nie zapozna się dokładnie, jakie są zasady diety. A zasady każdej diety pod pewnymi względami są takie same.

Bez podjadania

Każda dieta niezależnie od tego co proponuje, to jednocześnie nakazuje, aby nie podjadać pomiędzy posiłkami. Podjadanie takie sprawia, że mimo chodem spożywane jest wiele dodatkowych kalorii. A nadwyżka spożytych kalorii przekłada się na tłuszcz i na zwiększenie wagi ciała. Zasady diety są po to, aby je stosować. Gdy pragniemy zrzucić nadwagę trzeba być konsekwentnym, zdeterminowanym i uzbroić się w cierpliwość. Kolejną rzeczą, która łączy wszystkie diety jest zakaz notorycznego przejadania się. Gdy przejedzenie zdarzy się raz, czy dwa razy, to jeszcze nie przekreśla niczego. Lecz, gdy jest ono systematyczne, to niweczy wszystko inne. Aby dieta była skuteczna, a otyłość malała, to koniecznością jest liczenie kalorii i nie spożywanie więcej niż zakłada dieta. Wspólną częścią łączącą wszystkie diety jest nakaz wdrożenia aktywności ruchowej. Bez ruchu przy skrupulatnym liczeniu kalorii organizm także będzie chudł, lecz w wolniejszym tempie. Ruch pozwala szybciej spalić nagromadzony w organizmie tłuszcz. Polecane przez wszystkie diety jest również duże spożycie wody, gdyż tłuszcz rozpuszcza się w wodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *