slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

Dieta Lifestyle Zdrowie

Informacje na temat diety owocowej

Świat żywienia i diet przepełniony jest różnego rodzaju sposobami, formami i zasadami codziennego jedzenia i realizowani diet. Znaleźć można najróżniejsze odmiany diet, lecz jedną z ciekawszych jest z całą pewnością dieta owocowa. Na czym ona polega, jakie są jej zasady, a także wady i zalety?

Czym jest dieta owocowa?

Dieta owocowa należy do grupy diet o niezwykle restrykcyjnym charakterze. Opiera się ona bowiem na wyeliminowaniu z jadłospisu wszystkiego, co nie jest owocem. Należy więc zrezygnować nie tylko z mięs, nabiału, czy też innych produktów zwierzęcych, ale nawet z warzywa. Jedyne co można jeść w trakcie takiej diety to same owoce.
Dieta ta należy również do grup diet oczyszczających. Dzięki nie bowiem następuje bardzo duże i efektywne oczyszczenie organizmu z różnego rodzaju toksyn, lecz także nadmiaru wody, która jak wiadomo, często jest powodem występowania nadwagi. Wszystko to powoduje, że w ciągu zaledwie 2-3 dni, stracić można nawet do 4 kilogramów wagi. Pamiętać jednak należy o tym, że po maksymalnie 3 dniach należy dietę przerwać, ponieważ dalsze jej kontynuowanie może przynieść bardzo negatywne skutki uboczne dla organizmu.

Kiedy warto ją stosować?

Kiedy jednak warto stosować taką dietę, która przy dłuższym stosowaniu może okazać się wręcz niebezpieczna? Wiele osób używa diety owocowej z bardzo pragmatycznych powodów. Chcą np. zmieścić się w sukienkę przed ważną imprezą lub pozbyć się odstającego brzuszka. Dzięki niej jest to możliwe bardzo szybko. Równie wiele osób od czasu do czasu po prostu odtruwa organizm, stosując taką dietę. Ma to bardzo pozytywny wpływ na stan zdrowia.

Zagrożenia ze strony diety owocowej

Dieta owocowa może być stosowana zaledwie przez 2 maksymalnie 3 dni, ponieważ ma ona bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Głównym zagrożeniem, które towarzyszy jej stosowaniu, jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia cukrzycy. W końcu owoce posiadają ogromne ilości cukru. Oprócz tego należy pamiętać o tym, że jedząc jedynie owoce, nie dostarcza się do organizmu wiele różnego rodzaju substancji, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ciała, a co za tym idzie, do życia. Warto tu wymienić, chociażby białko, wapń, czy też witaminę D lub B12.
Nie można jednak zapominać o tym, że dieta ta ma naprawdę kilka ciekawych zalet. Dzięki niej dostarcza się do organizmu ogromne ilości witaminy C, czy też błonnika. Dodatkowo jest to dieta tania, a często także polecana ze względu na swoje właściwości oczyszczające.