slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

Jakie zioła na odchudzanie
Dieta Zdrowie

Jakie zioła na odchudzanie

Odchudzanie jest procesem. Nie można liczyć na to, że przez kilkanaście dni, czy kilka tygodni organizm zrzuci 20, czy 30 kilogramów. Może on zrzucić przez kilka tygodni 5-6 kilogramów, gdyż jest to tylko woda zalegająca w organizmie. A potem przez kilka lub kilkanaście tygodni waga stoi. By potem ruszyć w dół, gdy nadal skrupulatnie jest prowadzona dieta odchudzająca. Jakie zioła na odchudzanie mogą pomóc nam w tym procesie?

Jakie zioła na odchudzanie

Na efekty diety trzeba czasu

Najbardziej trwała dieta odchudzająca, to znaczy taka bez efektu jojo to ta, którą rozciągamy w czasie. A nie jest cud dietą natychmiastową. Przysłowie ludowe mówi, że co nagle, to po diable. Sprawdza się to również w tym przypadku. Szybko chudniemy, a potem szybko nabieramy kilogramów i jeszcze więcej niż mieliśmy wcześniej. Metod odchudzania jest wiele. Aby szybciej i skuteczniej schudnąć łączone są często ze sobą różne działania. Na przykład odpowiednia dieta i jednocześnie zioła na odchudzanie. Jedną z najbardziej znanych roślin stosowaną podczas odchudzania jest zielona herbata. Jest to napój przyrządzany z liści herbaty chińskiej. Herbata ta wspomaga odchudzanie i posiada wiele właściwości zdrowotnych. Do przygotowania szklanki napoju wystarcza łyżeczka herbaty. Jednak warto wiedzieć, że zielona herbata posiada w suchych liściach więcej kofeiny niż posiadają suche ziarna kawy. Herbata zielona posiada właściwości przyspieszające przemianę materii. A to oznacza, że jest rośliną zwalczającą nadwagę i otyłość. Gdyż ma właściwości spalające tłuszcz.

Jakie zioła na odchudzanie

Jakie zioła na odchudzanie

Są jeszcze inne zioła na odchudzanie, jak mięta. Wyciąg z mięty zwiększa wydzielanie soków trawiennych i poprawia trawienie. Co oznacza, że również wspomaga metabolizm. Poza tym mięta jest dobra na wiele dolegliwości żołądkowych, jelitowych i wątrobowych. Ziele krwawnika pospolitego również wspomaga procesy trawienne. Poza tym wspaniale dezynfekuje rany i działa przeciwzapalnie. Szałwia, to dobrze znane zioło, które zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, wspomaga pracę jelit i dzięki temu bierze udział w odchudzaniu. Szałwia jest także używana np. przy bólu dziąseł, czy zębów. Mniszek lekarski, czy skrzyp polny, to również zioła wspomagające proces odchudzania i posiadające wartości prozdrowotne. Jest wiele jeszcze innych ziół, które posiadają cenne właściwości i o których niemalże każdy słyszał. Mieszanki z ziół są chętnie używane i często bardzo skuteczne. Wiele z nich wpływa na metabolizm i jest sprzymierzeńcem w walce z nadwagą, gdyż redukują tkankę tłuszczową. A także oczyszczają organizm z toksyn, działają uspokajająco, przeciwzapalnie, przeczyszczająco.