slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

Dieta Zdrowie

Zielona dieta – ogólne zasady

Ostatnio bardzo modne stały się diety oczyszczające. Ich celem jest usunięcie nadmiaru toksyn i szkodliwych substancji z organizmu, które mogą nagromadzać się w nim latami, a człowiek często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Często bowiem objawy nie są w ogóle widoczne na pierwszy rzut oka. Niby taka osoba jakoś funkcjonuje, ale nie ma pojęcia, że gdyby pozbyła się tych toksyn, żyłoby się jej znacznie lepiej. Zielona dieta ma w tym pomóc. Jej głównym efektem jest właśnie kompletna detoksykacja organizmu, którą jak widać można sobie zapewnić na własną rękę – nie trzeba tutaj stosować żadnych specjalistycznych kuracji leczniczych.

Na czym polega dieta zielona? Jak ona wygląda?

W większości składa się z produktów spożywczych o zielonej barwie, oczywiście tych naturalnych, czyli przede wszystkim warzyw i owoców. Kolor ma tutaj olbrzymie znaczenie. Zielone warzywa i owoce wykazują się bowiem wysoką zawartością zarówno witamin i minerałów, jak i antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki. Od innych naturalnych produktów spożywczych różnią się również tym, że występuje w nich chlorofil, odpowiadający także za ich piękną zieloną barwę. To ten związek odgrywa kluczową rolę w detoksykacyjnej diecie. Chlorofil potrafi wspaniale oczyścić cały organizm od wewnątrz, działając na niego niemalże jak miotełka, która usuwa wszystkie złogi, toksyny i wszelkie niepotrzebne substancje.

Jak to się dzieje?

Chlorofil potrafi wiązać toksyny, dzięki czemu szybciej przesuwają się one w przewodzie pokarmowym i z jelit trafiają prosto do odbytnicy, skąd mogą zostać usunięte wraz z kałem. Zielona dieta nie daje jednak natychmiastowych efektów. Każdy, kto chce na nią przejść, musi dać jej trochę czasu. Potrzeba czasu na to, by chlorofil mógł ujawnić cały swój potencjał. Zazwyczaj pewne rezultaty są już widoczne po kilku dniach, ale dopiero po paru tygodniach dochodzi do zmian widocznych gołym okiem. Dodatek zielonych warzyw i owoców w diecie może spowodować m.in. obniżenie potliwości skóry, poprawę wyglądu zewnętrznego oraz przyspieszenie tempa przemiany materii. Chlorofil radzi sobie również z chronicznym zmęczeniem. Naładowuje człowieka olbrzymią ilością energii, którą każdy na pewno świetnie zużytkuje.

Zielona dieta nie jest specjalnie trudna czy skomplikowana, dlatego każdy może sobie z nią spokojnie poradzić. Aby jednak uzyskać na niej optymalne efekty, trzeba się nią odżywiać przynajmniej przez kilka tygodni, a najlepiej kilka miesięcy. To idealny czas na oczyszczenie organizmu z toksyn.