Tutaj jesteś

Plany dietetyczne i treningowe – co jest ważne przy ich wyborze?

4 maja 2020 Dieta

Gdyby pozbycie się niechcianych kilogramów i uzyskanie wymarzonej formy było tak proste, jak spokojny spacer wzdłuż rzeki, pewnie wszyscy wyglądalibyśmy dziś jak gwiazdy Hollywood. Odchudzanie nie jest jednak szczególnie trudne – najwięcej problemów powodują niezrozumiałe plany dietetyczne, wymagające składników niedostępnych w osiedlowych sklepach spożywczych. Gdyby przygotowanie zdrowych posiłków było proste, a ich smak i sytość zadowalałaby w pełni nasze zachcianki, samodyscyplina nie musiałaby być szczególnie surowa. Podobnie w tej kwestii wyglądają plany treningowe. Często napisane językiem trudnym do zrozumienia dla początkujących, wyczerpujące i zajmujące mnóstwo czasu, nie przybliżają nas do idealnej figury. Lepsza forma nie musi być tak trudna do uzyskania – wystarczy rozsądnie wybrać plany dietetyczne i treningowe. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się szczególnie pomocne.

Smaczne, ale i skuteczne plany dietetyczne

Trudno znaleźć istotniejszą cechę dobrego planu, niż jego skuteczność. Za rozpisywanie treningów i diet coraz częściej biorą się amatorzy i wielbiciele zdrowego stylu życia, niemający odpowiednich do tego kwalifikacji. Niestety zdarza się, że ci, którzy decydują się na ich przestrzeganie, nie widzą odpowiednich efektów swojej pracy. Profesjonalne plany dietetyczne i treningowe muszą uwzględniać indywidualny stan zdrowia i możliwości fizyczne. Zdrowe żywienie może propagować każdy, ale rozpisywanie osobistych planów zostawmy specjalistom.

Decydując się na odchudzanie, wielu z nas godzi się z tym, że jedzenie nie będzie dłużej przyjemnością. Czy lepsza forma wymaga rzeczywiście jedzenia niesmacznych posiłków? W żadnym wypadku. Wszystko to jest kwestią dobrze stworzonego planu dietetycznego uwzględniającego osobiste preferencje.

Tanie i ogólnodostępne składniki

Niestety bardzo często plany dietetyczne wymagają przygotowania posiłków ze składników, których na próżno szukać w pobliskich sklepach. Mieszkając w mniejszych miejscowościach, trudno jest sobie wyobrazić, aby po codzienne zakupy jeździć kilkadziesiąt kilometrów. Jeśli nawet podejmiemy próbę znalezienia wyszukanych produktów, okazać się może, że kosztują one zdecydowanie zbyt dużo, żebyśmy mogli regularnie je kupować. Jeżeli odchudzanie ma się udać, musi mieścić się w naszym budżecie.

Plany treningowe a ciągły kontakt z trenerem

Szczególnie osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, mogą potrzebować konsultacji w sprawie wykonywanych ćwiczeń. Pod czujnym okiem specjalisty, który na bieżąco rozwieje wszelkie wątpliwości i upewni się, że ćwiczymy poprawnie, lepsza forma pojawi się szybciej i bez niejasności. Poza tym stały kontakt z trenerem to także możliwość zaczerpnięcia motywacji u jego źródła!

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Suszone owoce i bakalie