slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Zdrowie

Zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu to poważny problem, który dotyka przede wszystkim obywateli krajów rozwiniętych. Jest to jedna z tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Jak wynika z badań statystycznych, zakwaszenie organizmu dotyka nawet 80 procent mieszkańców starego kontynentu.

Objawy zakwaszenia

Objawy zakwaszenia organizmu to przede wszystkim zauważalne osłabienie organizmu, obniżona odporność immunologiczna, która przekłada się na łatwość łapania infekcji. Bardzo częstym objawem jest bezsenność mająca pośrednie przełożenie na zwiększone poddenerwowanie. Problemy trawienne powodujące częste biegunki mogą się okazać jednym objawów zakwaszenia. Zakwaszenie organizmu fachowo rzecz ujmując to destabilizacja równowagi kwasowo-zasadowej, co doprowadza do problemów z prawidłową przemianą materii.
Do zakwaszenia dochodzi poprzez zajście kilku skomplikowanych procesów. Do najpowszechniejszych objawów należy brak aktywności fizycznej, przepracowanie oraz stres towarzyszący wykonywaniu codziennych obowiązków zawodowych. Zakwaszenie organizmu powstaje oczywiście w wyniki stosowania niezdrowej diety, spożywania śmieciowego jedzenia.

Jak walczyć z zakwaszeniem organizmu

Sposobem na przywrócenie równowagi i zażegnanie problemu zakwaszenia organizmu jest wprowadzenie w życie diety zasadowej. Podczas takiej diety koniecznie należy unikać jajek oraz mięsa. Niewskazane są też produkty zbożowe bogate w gluten, trzeba też odstawić alkohol. Zwiększeniu powinna ulec ilość nabiału, warzyw oraz owoców spożywanych w czasie diety.
Aby uniknąć zakwaszenia organizmu warto stosować rozwiązania profilaktyczne. Zdrowe posiłki zawierające dużą ilość produktów alkalizujących to podstawa do utrzymania organizmu w równowadze kwasowo-zasadowej. Równowaga zasadowa będzie mieć miejsce też wtedy, gdy do naszego organizmu będziemy dostarczać odpowiednie ilości magnezu oraz wapnia. Dobrym pomysłem jest zakup sprawdzonych suplementów pomagających utrzymać poziom zakwaszenia na bezpiecznym poziomie. W aptekach można nabyć preparaty przeciwdziałające zakwaszeniu. Są one dostępne bez recepty.
Na pewno pod żadnym pozorem nie należy lekceważyć wysokiego poziomu zakwaszenia, ponieważ pozostawienie go bez jakiejkolwiek reakcji prowadzi do schorzeń, które są już poważnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia oraz życia. Nieleczone zakwaszenie organizmu prowadzi coraz częściej do cukrzycy oraz raka. Aktywny tryb życia, dieta bogata w wapń mogą uchronić nas przed takimi przykrymi konsekwencjami. Jeśli tylko jest to możliwe, warto unikać sytuacji stresowych, które przyczyniają się do podniesienia poziomu zakwaszenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.