Tutaj jesteś

Jak się zdrowo odchudzać?

30 października 2019 Dieta

Jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojej wagi, nic dziwnego w tym, że nie czujesz się dobrze w swoim ciele. Na ten moment uważasz się za osobę nieatrakcyjną, przez co obniżeniu ulega jakość całego twojego życia. Jeśli chcesz coś tutaj zmienić, musisz po prostu zawalczyć ze swoim największym problemem – zbędnymi kilogramami. Zamiast jednak sięgać po restrykcyjne diety czy kilkutygodniowe plany żywieniowe, rozpocznij prawdziwe zdrowe odchudzanie, które okaże się najprostszym środkiem do uzyskania wymarzonej sylwetki.

Układanie diety

Zdrową dietę sam możesz sobie ułożyć. Nie musisz nawet specjalnie jej planować – wystarczy że zmienisz swój sposób myślenia i staniesz się bardziej świadomym konsumentem. Najpierw zadbaj jednak o aspekt psychiczny. Skoro twoja waga pozostawia wiele do życzenia, oznacza to, że jesz po prostu za dużo, a takie obżarstwo przeważnie z czegoś wynika – dojdź zatem do przyczyny swojego problemu. Jedzenie sprawia nam przyjemność. Potrafi pocieszyć w chwili smutku czy rozgoryczenia bądź zająć nas na kilkanaście minut, gdy nuda i brak sensu życia stają się już nie do zniesienia. Przestań traktować je w taki sposób. Jedzenie nie służy do poprawiania nastroju, a jedynie do odżywiania organizmu. Spójrz na to wszystko z innej strony. Gdy jesz tzw. „śmieci”, czujesz się źle już w momencie konsumpcji, a potem zwykle jest jeszcze gorzej, bo pojawiają się dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, stajesz się ociężały i na nic nie masz już siły.

Zdrowe odchudzanie

Zdrowe odchudzanie powinno składać się z produktów bogato odżywczych. Najlepiej spożywać takie pokarmy, które w niewielkiej ilości zawierają maksymalną dawkę drogocennych substancji odżywczych i witamin. Dobrym przykładem będą tutaj m.in.: mięso (źródło witamin z grupy B), podroby, jaja, tłuste ryby, orzechy, oleje oraz warzywa i owoce. Postaraj się opierać właśnie na tych najprostszych produktach. Możesz jeść ich znacznie więcej niż chipsów czy wafelków, dlatego na takiej diecie nie odczuwasz głodu, a twoje posiłki są bardziej objętościowe. Jeżeli jednak wolisz postępować zgodnie z konkretnym planem, zainwestuj w usługi dobrego dietetyka. Taki lekarz stworzy dla ciebie konkretny jadłospis, którego będziesz musiał tylko się trzymać.

Przechodząc na dietę lub próbując ją utrzymać, cały czas pamiętaj o tym, co chcesz osiągnąć. Wyznacz sobie cel i zacznij do niego dążyć. Myśl o tym, że zdrowe odchudzanie zdoła podwyższyć jakość całego twojego życia. Nie jest to wyłącznie sposób na świetną sylwetkę. To także wspaniała metoda na odzyskanie zdrowia, samopoczucia i fantastycznego wyglądu.

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Suszone owoce i bakalie