slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dieta

Dieta oczyszczająca

Złe samopoczucie bardzo często spowodowane jest pośrednio złym sposobem odżywania się. Dobór odpowiednich elementów do naszej diety może więc spowodować poprawienie naszego nastroju. Dieta oczyszczająca jest jednym z najciekawszych rozwiązań, które mogą dać zadowalające efekty w krótkim odstępie czasowym. Za jej pomocą możliwe będzie oczyszczenie organizmu z dioksyn oraz uregulowanie przemiany materii. Dieta tego rodzaju charakteryzuje się możliwością skutecznego stymulowania naturalnych procesów detoksykacji. Procesy te zachodzą głównie w wątrobie, nerkach oraz jelitach. Mają miejsce również w naszej skórze.

Wszechobecne toksyny

Człowiek wraz z codziennymi posiłkami, wodą oraz powietrzem, każdego dnia przyswaja wszelkiego typu toksyny. Jest ich wiele w przetwarzanej chemicznie żywności. Metale ciężkie, pyły, pestycydy przekładają się na pogarszający się stan psychofizyczny człowieka. Skutki obecności toksyn w naszym ciele pojawiają się stopniowo, rozwijają się przez wiele lat by ostatecznie przekształcić się w choroby cywilizacyjne. Walka z toksynami odbywać się może przez stosowanie diety oczyszczającej. W czasie jej trwania do ludzkiego organizmu powinno się dostarczać tylko niezbędne składniki, aby uregulować przemianę materii. Jest to dieta niskokaloryczna obfita w produkty charakteryzujące się niskim indeksem glikemicznym. Podstawowym elementem diety oczyszczającej są produkty zawierające duże ilości błonnika pokarmowego. Chodzi na przykład o warzywa i owoce. W czasie diety organizm staje się bardziej pobudzony do spalania tkanki tłuszczowej. Wtedy też dochodzi do usuwania nagromadzonych przez lata szkodliwych substancji. Dieta oczyszczająca niesie też ze sobą kilka skutków ubocznych. Podstawowymi objawami jest utrata masy ciała oraz naturalny wygląd skóry.

Najważniejszy jest błonnik

Błonnik jest fundamentem jeśli chodzi o profesjonalnie przygotowaną dietę oczyszczającą. Błonnik jest tak ważnym elementem, ponieważ znacząco usprawnia pracę jelit, zaparcia nie są już takim problemem. Skład mikroflory jelitowej ulega znacznej poprawie. Powoduje on uczucie sytości, ponieważ zwiększa objętość treści pokarmowych znajdujących się w jelitach. Błonnik znajdziemy w takich produktach, jak otręby pszenne, fasola czy też groch.
Należy pamiętać, że dieta oczyszczająca przeznaczona jest dla pewnego typu osób. Stosowana powinna być jedynie przez osoby zdrowe. Nie jest rekomendowana dla dzieci oraz kobiet znajdujących się w ciąży lub karmiących piersią. Do przeciwwskazań zalicza się choroby układu moczowego oraz stanów zapalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.