slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Czym jest air track? Zastosowanie i zalety jego stosowania
Sport

Czym jest air track i dlaczego warto go mieć?

Gimnastyka jest jednym z najbardziej powszechnych sportów, a jej elementy można znaleźć praktycznie w każdej dyscyplinie. Sprawia to, że bardzo wiele osób chce się jej uczyć, a niemała część tych ludzi uprawia gimnastykę przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Niemniej jednak w tego typu sportach bardzo łatwo o kontuzję, dlatego nawet zawodowcy powinni zapewnić sobie odpowiednie warunki do ćwiczeń. Specjaliści od gimnastyki zalecają, żeby użyć w tym celu ścieżki gimnastycznej air track. Co to za akcesorium?

Ścieżka do akrobacji air track – co to takiego?

Ścieżką air track lub airtrackiem nazywa się specjalną matę do wykonywania akrobacji, zaprojektowaną z bardzo sprężystego, miękkiego, ale za to wytrzymałego materiału. Air tracki są pompowane powietrzem, a możliwość regulacji jego ciśnienia sprawia, że każdy sportowiec dopasowuje miękkość i elastyczność powierzchni materiału do swoich indywidualnych potrzeb i uprawianej dyscypliny. Ścieżki gimnastyczne zwykle są bardzo długie, co umożliwia wykonywanie kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu akrobacji bez żadnych przerw.

Zalety korzystania z airtracków

Dmuchane ścieżki akrobatyczne airtrack to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa dla każdego sportowca. Zostały one skonstruowane w taki sposób, że nabawienie się kontuzji podczas treningu graniczy z cudem, a wszelkie upadki będą bezbolesne. Jednak to nie wszystko: airtracki znacznie ułatwiają wybijanie się w powietrze, dzięki czemu możliwe jest na nim łatwe wykonywanie wszelkich akrobacji – od gwiazd i przewrotów, aż po salta w przód i w tył. Eksperci akrobatyki twierdzą, że nie ma obecnie lepszej powierzchni do ćwiczenia gimnastyki.

Jak wygląda przechowywanie i eksploatacja ścieżki air track?

Kolejną cechą przemawiającą za zakupem airtracka jest jego wygoda użytkowania. Ścieżkę akrobatyczną pompuje się elektryczną pompką, dzięki czemu wypełnienie materiału powietrzem zajmuje kilka chwil i każdy powinien sobie z nim poradzić. Co więcej po odpompowaniu airtrack można bardzo łatwo złożyć, dzięki czemu zamiast kilkudziesięciu metrów kwadratowych zajmują one nawet mniej niż metr. Sprawia to, że zarówno przewóz, jak i przechowywanie takiej ścieżki akrobatycznej jest bardzo łatwe oraz wygodne. Warto też wspomnieć, że dzięki swojemu wykonaniu airtracki są bardzo wytrzymałe. Nawet całe kluby sportowe mogą bezproblemowo korzystać ze ścieżki akrobatycznej air track latami, nie musząc obawiać się nawet o najmniejsze zniszczenia sprzętu. Dlatego też mimo wysokiej ceny airtracki są naprawdę opłacalnym zakupem.

Airtrack idealnym rozwiązaniem dla amatorów i dzieci

Mogłoby się wydawać, że ścieżka gimnastyczna air track jest sprzętem przeznaczonym wyłącznie dla profesjonalistów. Oczywiście, zdecydowana większość zawodowych akrobatów korzysta z airtracków, jednak równie dobrze sprawdzą się one podczas treningu amatorów akrobatyki i zainteresowanych nią dzieci. Te grupy osób są szczególnie narażone na kontuzję podczas wykonywania akrobacji, a używanie airtracków pozwala uniknąć takich sytuacji. Co więcej ułatwienie jakie zapewnia sprężysta powierzchnia ścieżki akrobatycznej pozwoli każdemu nauczyć się podstaw gimnastyki znacznie szybciej, niż w przypadku wykonywania ćwiczeń na materacu.

Air track pomocny dla każdego sportowca

Tak jak można było przeczytać na samym początku artykułu praktycznie każdy sport ma w sobie coś z akrobatyki. Sprawia to, że air tracki są przydatne nie tylko dla akrobatów, ale również dla osób uprawiających inne sporty. Nawet sama rozgrzewka wykonana na ścieżce powietrznej może być znacznie łatwiejsza i efektywniejsza, nie wspominając już o trudniejszych ćwiczeniach.

Artykuł powstał przy współpracy z https://airtracks.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.