Rzucenie palenia to walka, która w dużej mierze wymaga od palacza posiadania silnej woli oraz dużego samozaparcia. Zazwyczaj bywa tak, że im bardziej osoba jest uzależniona od nikotyny, tym trudniej jest jej wygrać z tym niebezpiecznym nałogiem. Często zdarza się tak, że osoba która rzuciła nikotynę, ma takie okresy, które powodują powrót do tego nałogu. Jakie są skutki długotrwałego palenia papierosów?
Walka z nałogiem a zdrowie palacza
Dane statystyczne mówią o tym, że palenie papierosów bardzo źle wpływa na organizm człowieka. Nic zatem dziwnego, że aż połowa osób palących papierosy chciałaby rozstać się z tym nałogiem. Substancje psychoaktywne zawarte w papierosach posiadają bowiem bardzo negatywny wpływ na ludzki organizm.
Systematycznie przeprowadzane statystyki informują o tym, że osoby uzależnione od nikotyny przeciętnie próbowały zerwać z tym nałogiem aż 7 razy w życiu. A tylko niespełna 3 % osobom udało się wyjść z tego nałogu bez wsparcia farmakologicznego. Warto jednak podjąć tę próbę, aby ochronić swój organizm przed poważnymi chorobami, póki jest jeszcze na to czas. Otóż uzależnienie od nikotyny niesie za sobą groźne dla zdrowia skutki w postaci takich chorób jak:
– nowotwór płuc
– nowotwór wargi
– niedokrwiennych serca
– udarów mózgu
Nałóg palenia papierosów jest najczęstszą przyczyną zgonów wśród osób uzależnionych od nikotyny. W związku z tym warto już dziś podjąć ten najważniejszy krok w życiu i postanowić zawalczyć o swoje życie wygrywając walkę z tym nałogiem. Do tego celu zdecydowanie przydadzą się tabletki Recigar – https://recigar.pl/. Są one niezwykle pomocne w walce z tym nałogiem. Pozwalają one skutecznie pozbyć się głodu nikotynowego.
Rzucanie palenia a korzyści zdrowotne
Pierwsze korzyści zdrowotne z rzucenia palenia można odczuć już po pierwszej godzinie. Gdy osoba paląca przestaje palić papierosy to wówczas jej organizm ulega przemianie. Po 20 minutach zarówno praca serca, jak i ciśnienie krwi wracają do normy.
Z kolei po 8 godzinach nie tylko stężenie nikotyny, ale także tlenku węgla zmniejsza się o połowę. Z kolei stężenie tlenu w organizmie powraca do normy. Po jednej dobie od rzucenia paleniatlenek węgla zostaje wyeliminowany z organizmu. Płuca palacza zaczynają się oczyszczać z flegmy oraz innych zanieczyszczeń, które to powstały w wyniku długotrwałego palenia. W niespełna dwa dni po rzuceniu palenia w organizmie nie ma już znaku nikotyny. Ponadto znacząco poprawia się odczuwanie smaków oraz zapachów. Po 72 godzinach łatwiejsze staje sięoddychanie. Oskrzela zaczynają się rozkurczać w związku z czym dochodzi do wzrostu energii.
Po okresie od 2 do 12 tygodni znacząco poprawia się krążenie w całym organizmie. Co ma przełożenie na na wyższą wydolność. A po 3 – 9 miesięcy takie przypadłości jak kaszel, sapanie czy problemy z oddychaniem zaczynają ustępować. W tym czasie wzrasta też o 10% wydajność płuc. Po roku od pozbycia się nałogu nikotynowego maleje o połowę ryzyko zawału serca. W kolejnych latach zwiększa się płodność oraz można cieszyć się z posiadania zdrowszej cery oraz bielszych zębów,
Artykuł sponsorowany