Tutaj jesteś

Witaminy a zdrowe odżywianie

15 lutego 2021 Lifestyle zdrowe odżywianie

O twoje zdrowie najbardziej troszczą się witaminy i substancje mineralne zawarte w produktach spożywczych. Teoretycznie teraz istnieje prosty sposób na to, by ich sobie dostarczać, bo wystarczy sięgać dzień w dzień po kolorowe kapsułki multiwitaminowe, ale musisz wiedzieć, że wchłaniają się one dużo gorzej od związków występujących w naturalnej żywności. Zdrowe odżywianie jest ważniejsze od suplementacji. Te wszystkie witaminowe tabletki powinieneś traktować wyłącznie jako dodatek. Osoba, która naprawdę zdrowo się odżywia, nie potrzebuje ich wcale do szczęścia i nie musi każdego miesiąca wydawać na nie pieniędzy. Niemalże w każdym naturalnym produkcie spożywczym kryje się tak wiele dobrych dla twojego ciała związków, że aż szkoda by było z tego nie skorzystać.

zdrowe odżywianie

Gdzie szukać antyoksydantów?

O zdrowie i dobry wygląd zadbają w szczególności witaminy antyoksydacyjne. Nazywane potocznie przeciwutleniaczami są substancjami, które chronią skórę przed przedwczesnym starzeniem się. Wprowadzone do diety pozwolą ci na dłużej zachować młody wygląd. A gdzie można znaleźć antyoksydanty? W jakich produktach występują te związki? Tak naprawdę są one niemalże wszędzie, ale największą ich zawartością charakteryzują się świeże owoce i warzywa. Zdrowe odżywianie obfitujące w antyoksydanty może też zakładać picie niewielkich ilości czerwonego wina oraz spożywanie zielonej herbaty, kakao czy różnego rodzaju ziół i przypraw. Taka żywność powinna zagościć w codziennej diecie każdego człowieka. Zadba ona o skórę od środka. Nagle wszystkie drogie kosmetyki okażą się dla ciebie zupełnie zbędne.

zielonykarmnik.pl

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Tiziano Terenzi Kirke