slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Dieta Lifestyle Zdrowie

Jaką dietę stosować?

Jedzenie jest tematem rozmów ludzi od wieków. Kluczowe jest jednak, aby zadać sobie pytanie – jaką dietę stosować, aby żyć i wyglądać zdrowo?

Dbanie o linię

Najbardziej związanymi z tematem diety są kobiety, które zdają się najbardziej dbać o to, co jedzą. Kobiety przez to, że z reguły (choć oczywiście nie zawsze) są skrupulatniejsze i zwracają większą uwagę na to, co robią, częściej są tymi osobami, które zaczynają stosować zdrową dietę i które starają się wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe w swoim domu.

Większość ludzi jednak błędnie podchodzi do tematu diety. Dla wielu osób dieta jest jakiś etapem odchudzania, przez który należy przejść, aby zyskać zdrową sylwetkę i spokój na jakiś czas, po którym znów warto będzie zrzucić kilka zbędnych, nadprogramowych kilogramów. Warto sobie uświadomić, że w zdrowym żywieniu dieta wcale nie jest etapem odchudzania się i nie powinna się kojarzyć z okresem, kiedy jemy mniej lub ograniczamy się po to, by nieco schudnąć, a po skończeniu całej diety, zacząć ponownie odchudzać się tak, jak do tego przywykliśmy.

Sposób odżywiania się

Dieta jest w zasadzie najzwyczajniej w świecie jakimś konkretnym sposobem odżywiania się. Jeśli mowa o diecie, to może być mowa o jedzeniu warzyw, ale też o spożywaniu nadmiernej ilości słodyczy i cukru. Ogół rzeczy, które wykonujemy w związku z naszymi posiłkami stanowi dietę i warto sobie zapamiętać i zarazem wyeliminować z naszego życia – wszelkie diety, które mają trwać kilka dni, tydzień czy miesiąc, to wcale nie jest zdrowe odżywianie i jeśli schudniemy, to będzie to bardzo krótkotrwała utrata kilogramów, które zapewne wrócą, kiedy zakończymy „dietę” i zaczniemy odżywiać się tak, jak wcześniej, kiedy byliśmy przed naszą „dietą”. Takie podejście nie skutkuje niczym innym, jak tak naprawdę ciągłymi wahaniami naszej wagi. Będąc na naszej „diecie” tracimy kilogramy, a wracając do standardowego odżywiania, które stosujemy na co dzień – zyskujemy kilogramy. Jest to w zasadzie błędne koło, które można stosować do momentu, aż w końcu przestanie działać i nie będzie nam już tak łatwo pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Dlatego właśnie najlepszym wyjściem jest dieta, która nie będzie przejściowym okresem w naszym życiu, ale dieta, która będzie naszym sposobem odżywiania na co dzień. Najlepsza dieta to dieta, która jest bogata w warzywa i witaminy, bez których bardzo ciężko jest naszemu organizmowi funkcjonować.

Warto więc pomyśleć, czy nie rozsądniej będzie zmienić w naszym odżywianiu coś na zawsze niż tylko na moment „diety”, która będzie trwała chwilę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *