slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

jak szybko schudnąć
Lifestyle

Jak szybko schudnąć – dieta

Jak szybko schudnąć – to jedna z najczęstszych fraz wpisywanych w wyszukiwarce. Każdy z nas chciałby to wiedzieć. Jednak czy istnieje dobra odpowiedź na to pytanie? Zaraz się przekonamy.  

Jak bardzo szybko schudnąć?

Jest wiele porad na to jak bardzo szybko schudnąć. O większości z nich słyszeliśmy, a nawet się stosowaliśmy do nich. Jednak nie widząc efektów szybko z nich zrezygnowaliśmy. Dlatego czas poznać niezawodne sposoby, które sprawdziły się u innych. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest zmniejszenie liczby kalorii dostarczanych w ciągu dnia. Ograniczenie 500 kalorii z naszego codziennego zapotrzebowania powinno przynieść zamierzone efekty. Jednak o diecie później. Teraz skupmy się na innych sposobach, dzięki którym dowiemy się jak bardzo szybko schudnąć. Najbardziej logicznym byłoby wprowadzenie do naszego życia więcej aktywności fizycznej. Niestety nie jest to takie proste. Nie wszystkim starcza do tego motywacji. Nawet jak już zaczniemy ćwiczyć to szybko się poddajemy. Dlatego zamiast zmuszać się do biegania czy treningów na siłowni warto by znaleźć aktywność fizyczną, którą lubimy i która będzie sprawiała nam radość. Tym sposobem nie zabraknie nam motywacji i wytrwamy dłużej w naszym założeniu. Kolejną równie ważną rzeczą jest relaks. Nieodpowiednia ilość snu jest jednym z czynników przybierania na wadze. Jak widać odpoczynek też jest ważny, gdy chcemy bardzo szybko schudnąć.

Zobacz: Jeść przed czy po treningu – trening siłowy          

Dieta odchudzająca – czy działa

To właśnie dieta ma największe znaczenie, gdy chcemy szybko schudnąć. Jednak przez wiele rodzajów nie wiemy na którą się zdecydować. Zastanawiamy się, która da nam najszybszy efekt. Niestety nie jest to jednoznaczne ze skutecznością. Po tak szybkiej, restrykcyjnej diecie efekt jojo jest gwarantowany. Dlatego trzeba podchodzić do tego z głową. Należy wybrać dietę odpowiednią dla siebie i dostosowaną do swojego wieku.

Nie zapominajmy też o naszych preferencjach smakowych. Jest to bardzo ważne. Dzięki temu nasza dieta mimo obniżki kalorycznej będzie sprawiała nam radość. Najpopularniejszymi zasadami stosowanymi przy diecie na szybkie odchudzanie jest przede wszystkim picie dużej ilości wody oraz ograniczenie soli, która tą wodę zatrzymuje w organizmie. Kolejnym sposobem jest ograniczenie tłuszczu, który zdecydowanie podbija kaloryczność posiłku. Często słyszy się, że przy odchudzaniu warto jeść otręby. I jest w tym sporo racji! Otręby w przewodzie pokarmowym wchłaniają wodę, dzięki czemu rośnie ich objętość przez co jesteśmy dłużej nasyceni. Jedząc tego typu produkty unikniemy podjadania. Jeśli mowa o diecie należałoby wyeliminować słodycze. Oczywiście pamiętajmy o ich zdrowych zamiennikach, które w smaku niewiele różnią się od tych zwykłych. A nawet jeśli wolimy tradycyjne słodycze nie musimy ich przecież ograniczać do zera. Raz na jakiś czas możemy sobie zjeść coś na co mamy ochotę. A nawet powinniśmy! Musimy pamiętać, że nie ma jednej diety cud, dzięki której szybko schudniemy. Składa się na to wiele czynników, po połączeniu, których tracimy na wadze. Wystarczy się do nich stosować.

Zobacz też: Dieta dla dzieci w wieku 12-13 lat        

jak szybko schudnąć

Jak schudnąć z brzucha i ud?

Brzuch i uda to takie partie ciała, gdzie odkłada się najwięcej tłuszczu. Dlatego właśnie to te części ciała chcemy redukować. Bardzo pomocne przy tym będzie spożywanie białka. Wspomaga to spalanie tłuszczu co jest przydatne, gdy chcemy schudnąć z brzucha i ud. Dodatkowo należy spożywać pełnoziarniste pieczywo, które jest bogate w błonnik poprawiający przemianę materii. Jak wiadomo aktywność fizyczna  jest ważna przy redukcji masy. Tak samo ma się to do chudnięcia z brzucha i ud. Jeśli chodzi o trening na brzuch, sprawdzi się tu pływanie, bieganie, rower i oczywiście brzuszki. Na trening mięśni ud zadziała twist i orbitrek. Jak wiadomo nie da się schudnąć tylko z jednej partii ciała. Musimy ćwiczyć je wszystkie. Jednak skupiając się bardziej na tych, których poprawa nas interesuje uda nam się je bardziej wysmuklić. Już wiesz jak schudnąć z brzucha i ud!