slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

Dieta Zdrowie

Jak dieta wpływa na skórę?

Dieta jest sposobem odżywiania się człowieka. Wyróżnia się cztery jej rodzaje. Jest dieta naturalna zwana zwyczajną lub podstawową. Jest ona sposobem odżywiania się danej społeczności. Druga, to dieta alternatywna, która jest świadomie obranym sposobem odżywiania. Podejmuje się ją wskutek chęci lub konieczności zrezygnowania z niektórych pokarmów i sposobu ich przyrządzania. Jest także dieta terapeutyczna lecznicza np. dieta na zdrową skórę. Jest to sposób odżywiania podjęty z powodów zdrowotnych. Diety takie są dostosowane do potrzeb jednostki. Jako ostatnia jest omawiana dieta doświadczalna. Jest to świadomie i specjalnie skomponowane pożywienie dla celów naukowych, doświadczalnych.

Zadanie diety

Każda dieta ma przed sobą jakieś zadanie. Dieta bogata w błonnik ma za zadanie przyspieszyć metabolizm i wspierać odchudzanie. Dieta wegetariańska wyklucza spożycie mięsa i jego wyrobów, w celach np. humanitarnych. A dieta wegańska wyklucza nie tylko mięso i wędliny, lecz również nabiał, jaja, a nawet miód. Jest też dieta dla sportowców, dieta dla dzieci i młodzieży, dieta dla ludzi starszych. Jak również dieta zbilansowana mająca za zadanie wpłynąć na dobrostan całego ciała. I jest to jednocześnie dieta na zdrową skórę. Skóra, a zwłaszcza cera jest powodem zmartwień wielu osób, a zwłaszcza kobiet. Gdyż każda z nich chciałaby, aby ich cera była jasna i zdrowa. I oczywiście pozbawiona oznak starzenia, czyli nie posiadała zmarszczek, przebarwień, narośli. Lecz najczęściej aby taka była, to trzeba jej pomóc poprzez stosowanie odpowiedniej diety i zabiegów kosmetycznych.

Poprawa jakości skóry

U człowieka ogólna powierzchnia skóry wynosi od 1,5 do 2 metrów kwadratowych. A grubość skóry wynosi od 1,5 do 5 milimetrów. Skóra człowieka skalda się z trzech warstw. Jest naskórek, skóra właściwa i są tkanki podskórne. Cerą określamy skórę twarzy. Na cerę wpływają warunki atmosferyczne, warunki środowiskowe, styl życia i odżywiania, dotlenienie organizmu, odpoczynek i sen, choroby i leki, stres. Poprzez wyżej wspomniane działania można poprawić jakość i wygląd skóry na twarzy nawet bez pomocy środków kosmetycznych. Bardzo pomocna w utrzymaniu ładnej cery jest odpowiednia dieta. Spożywanie pokarmów posiadających witaminę A, B, C, D, E, K. I minerałów, a zwłaszcza potasu, cynku, żelaza, wapnia, magnezu, miedzi, selenu, fosforu. Wszystkie te składniki nie mogą być dostarczane organizmowi sporadycznie, lecz powinny być dostarczane każdego dnia. Ponieważ regeneracja skóry i proces tworzenia się nowych komórek skóry odbywa się każdego dnia. Poprzez stosowanie takiej diety będzie nie tylko ładna cera, lecz również zdrowa cała skóra.