slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

Dieta Zdrowie

Dieta a grupa krwi

Dieta nigdy nie jest łatwa do dobrania. Istnieje jej wiele odmian i rodzajów i w zależności od tego z kim się kto konsultuje, to może otrzymać inne porady na temat tego jaka jest najlepsza droga w stronę szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia.

Grupa krwi w diecie

Dieta jest ważna nie tylko jako sposób na to, aby kontrolować swoją wagę. Niezwykle istotne jest też to, aby była dopasowana do stylu życia jaki ktoś prowadzi. Jak wiadomo, osoby pracujące fizycznie na pewno będą potrzebować nieco innego pokarmu niż ktoś, kto ma bardziej siedzący tryb życia. Niewiele jednak wiadomo na temat innych kryteriów według tego jak powinno dobierać się właściwą dietę. A jest ich wiele, niektóry mniej lub bardziej zrozumiane. Wśród nich warto zaliczyć grupę krwi.
Dieta a grupa krwi pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Tymczasem już od wielu lat cały pomysł tego, że grupa krwi może mieć wpływ na to co ktoś potrzebuje w swojej diecie, zyskuje na popularności. Jej podstawą jest tak zwana teoria lektynowa. Lektyny są zawarte w poszczególnych pokarmach. Jeżeli ktoś o danej grupie krwi spożywa nie te pokarmy co powinien, może dojść do reakcji jaką jest zlepianie krwinek. Wszystko zatem opiera się na założeniu, że pokarm może wywołać reakcję od układu immunologicznego. To, że reakcje te wcale nie są gwałtowne nie oznacza, że nie mają one żadnego wpływu na cały organizm.

Podział pokarmów w diecie

Dieta a grupa krwi zakłada podział pokarmów na trzy kategorie. Jedną z nich są pokarmy, które nie wywołują żadnej większej reakcji immunologicznej. Zatem są bezpieczne do spożycia przez każdego, bez względu na to jaką ma grupę krwi. Inną grupą są pokarmy, które są zgodne z grupą krwi, zatem wskazane jest włączenie ich dużych ilości do codziennej diety. Ostatnią kategorię tworzą natomiast produkty, które powodują negatywną reakcję i są niezgodne z tym jaką ktoś ma grupę krwi.
Celem diety opartej na grupie krwi nie jest liczenie kalorii. Chodzi tylko o to, aby dobierać takie jedzenie, które jest jak najbardziej w zgodzie z tym jak działa organizm danej osoby. Warto jednak pamiętać, że teoria na której opiera się ta dieta nie została w żaden konkretny sposób potwierdzona naukowo. Zatem wiele na ten temat jest niczym innym jak domysłem. Jednakże grupa krwi może być po prostu kolejnym sposobem na to, aby znaleźć kryterium, według którego można stworzyć dobrze zbilansowaną dietę. Dlatego też nawet jeżeli założenia diety nie są w pełni prawdziwe, to mogą ostatecznie zapewnić to czego szuka każdy – sposób na zdrowy styl życia i dobre samopoczucie każdego dnia.