Tutaj jesteś

Na rower, siłownię, spacer – dlaczego butelki filtrujące są niezastąpione?

10 sierpnia 2020 Lifestyle

Zmęczenie, rozdrażnienie, bóle głowy, spadek odporności – to najczęstsze skutki odwodnienia organizmu. Możesz o tym nie wiedzieć, ale brak wody ma bardzo istotny wpływ na Twoje ciało oraz samopoczucie. W związku z tym bardzo ważne jest regularne nawadnianie organizmu nie tylko w czasie wykonywania ćwiczeń, ale również podczas codziennych czynności. Pomogą Ci w tym butelki filtrujące, które możesz zabrać wszędzie.

Ugaś pragnienie z butelką filtrującą 

 Wodę staramy się mieć przy sobie zawsze – jeśli wybieramy się w podróż, na siłownię, do szkoły, pracy lub na spacer. Lepiej jest zapobiegać skutkom odwodnienia niż się z nimi zmagać. Często jednak butelka, którą zabieramy jest niewygodna, ma zbyt małą pojemność lub, jeśli zabierzemy większy zapas, jest za ciężka lub nieporęczna. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość wzięcia średniej wielkości butelki i uzupełnianie płynu, kiedy woda się skończy. Na szczęście wynaleziono już podobne wyjście z tej sytuacji – jest nim butelka filtrująca.

Na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli butelek filtrujących, w wielu kolorach, mogących pomieścić różne ilości wody. Na tym tle zdecydowanie wyróżnia się polski producent akcesoriów do filtracji wody – firma Dafi. W jej ofercie znajdziemy butelki filtrujące w trzech rozmiarach i wielu kolorach, które zachęcają nawet dzieci do picia wody. Użytkownicy coraz chętniej sięgają po butelki filtrujące Dafi i w ten sposób rozwiązują problem uzupełniania płynów poza domem. Bidony z wkładem napełnia się woda kranową, która podczas picia przesącza się przez węglowy filtr i na bieżąco jest oczyszczana. Dzięki temu prawie w każdych warunkach jesteśmy w stanie uzupełnić nasz zapas. Możemy to zrobić w restauracji, galerii handlowej, na stacji benzynowej lub w wielu innych miejscach.

butelka filtrująca

Woda kranowa – jaka jest naprawdę?

W większości wodociągów w Polsce płynie twarda. Zawiera ona duże ilości magnezu oraz wapnia, czyli pierwiastków niezbędnych w codziennej diecie. Już badania prof. Juliana Aleksandrowicza wykonane w drugiej połowie XX wieku wykazały, że spożywanie twardej wody zmniejsza ryzyko chorób serca oraz układu naczyniowego. Niestety mimo to często wolimy sięgnąć po wodę butelkowaną, myśląc, że jest zdrowsza i bezpieczniejsza. 

O jakość wody wodociągowej codziennie dbają zespoły naukowców, którzy badają próbki i kontrolują ich wyniki. Sprawdzają oni czy w wodzie nie znajdują się bakterie lub inne zanieczyszczenia. Zanim ciecz trafi do kranu, przechodzi wiele etapów oczyszczania. Problem mogą stanowić jednak rury sieci wodociągowej, które często są przestarzałe lub zardzewiałe i mogą wydzielać różnego rodzaju zanieczyszczenia. W związku z tym ważne jest dodatkowe jej oczyszczenie przed spożyciem.

butelki filtrujące

Filtr węglowy w butelce – budowa i oczyszczanie

Wkłady przeznaczone do butelek filtrujących zbudowane są z węgla aktywnego, który pochodzi ze spalania łupin orzechów. W związku z tym jest produktem w pełni naturalnym i bezpiecznym. Struktura węgla jest mocno porowata, dzięki czemu w jego wnętrzu znajduje się duża sieć korytarzy i kanalików, przez które przesącza się woda. Podczas tego procesu jest oczyszczana z różnego rodzaju zanieczyszczeń oraz metali ciężkich, które mogą do niej trafić z rur wodociągowych. Ponadto węgiel poprawia smak i zapach wody, redukując wyczuwalność chloru. 

Jeden filtr wystarcza na około miesiąc lub do oczyszczenia 150 litrów cieczy. To bardzo duża wydajność, która pozwala zrezygnować z kupowania wody w jednorazowym plastiku. Zarówno butelki, jak i wkłady do nich nie są drogie, więc wiąże się to z dużymi oszczędnościami, co jest kolejnym argumentem za samodzielną filtracją. Woda oczyszczona w ten sposób jest zdrowa i bezpieczna. Butelki filtrujące można zakupić w zestawie z jednym wkładem lub ich całym zapasem, tak jak na przykład tutaj. Siedem filtrów Dafi wystarczy na ponad pół roku nieprzerwanej filtracji wody.

Woda kranowa jest nawet 600 razy tańsza niż ta w plastiku. Jej filtracja wiąże się z oszczędnościami, ale również ułatwia życie. Od teraz możesz zapomnieć o dźwiganiu ciężkich zgrzewek lub zamartwianiu się na jak długo jeszcze wystarczy Twój domowy zapas. Jednak zaprzestanie kupowania wody w jednorazowym plastiku pozwala nie tylko oszczędzać setki lub nawet tysiące złotych rocznie, ale również zredukować ilość wyrzucanego do śmieci plastiku. To ogromna ulga dla środowiska i nasz wkład w ekologię. Butelka, o którą dbasz, regularnie myjesz i wymieniasz wkłady, może być długo użytkowana, a Ty cieszysz się czystą wodą, którą masz zawsze przy sobie.

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Tiziano Terenzi Kirke