slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

tenis ziemny
Sport

Gra dla całej rodziny – tenis ziemny

Tenis to sport o długiej i bogatej historii. Istnieje od końca XIX wieku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Dziś jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportów na świecie, z milionami graczy ze wszystkich środowisk uczestniczących w turniejach, począwszy od regionalnych meczów do międzynarodowych rozgrywek.

Jak grać w tenisa – zasady

Tenis jest jednym z najpopularniejszych sportów na świecie. Jest to świetny sposób na zachowanie sprawności fizycznej, spędzenie aktywnie wolnego czasu, wyładowanie emocji oraz dobrą zabawę. Gra polega na tym, że dwóch graczy lub dwie drużyny po dwóch graczy, uderzają piłkę nad siatką, na korcie. Punkty są zdobywane, gdy jeden gracz lub drużyna przebije piłeczkę na drugą połowę kortu tak, by uniemożliwić przeciwnikowi odbicie jej. Sport wymaga zwinności, siły, wytrzymałości i sprawności umysłowej. Tenis może być rozgrywany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, w zależności od klimatu i dostępności kortów.

Czego potrzebujesz do gry?

Najważniejszym elementem wyposażenia jest dobra rakieta. Powinna być ona lekka i wyważona, aby nie spowalniać ruchów na korcie. Ceny rakiet tenisowych zaczynają się od 50 złotych, jednak by mieć dobrej jakości sprzęt zapłacić musimy ponad 200 złotych. Kolejnym elementem podstawowego wyposażenia będą piłki tenisowe. Powinny być dobrej jakości i  mieć twarde filcowe pokrycie, które zapewni komfort gry i wytrzymałość piłeczek. Niezbędnikiem Twojego zestawu sportowego bez wątpienia będzie też bidon na napoje. Nawodnienie organizmu jest podstawą podczas wysiłku fizycznego, dlatego nie zapomnij o ulubionej butelce wybierając się na kort. Warto także zaopatrzyć się w wygodne buty sportowe, aby nie nabawić się kontuzji i cieszyć się płynną grą. Dobra jakość sprzętu zapewni Ci przyjemne rozgrywki, bezpieczny ruch i radość ze sportu przez długi czas.

Jak tenis wpływa na dzieci?

Tenis jest wspaniałym sportem dla całej rodziny! Dzieci które mogą się w niego zaangażować rozwijają szereg umiejętności, z których będą korzystać przez całe życie. Sport ten przede wszystkim rozwija zwinność, koordynację, kondycję i refleks.Tenis wspomaga także umysł malucha pod kątem rozwiązywania problemów, podejmowania decyzji i strategii. Sport pokazuje dzieciom jak wygląda rywalizacja, uczy wygrywać, przegrywać i cieszyć się z sukcesów swoich oraz przyjaciół. Dzięki spędzaniu wolnego czasu na korcie dziecko uczy się pracy zespołowej, rozwija interakcje społeczne i poznaje nowe zachowania ludzkie. 

Typy na Tenis – gdzie ich szukać?

Jeśli jesteś typerem i szukasz dobrych typów na tenis, wszak zbliża się Australian Open, to jedną z platform, która się tym zajmuje, jest, obstawiamy.info. Dodatkowo z tej okazji legalny w Polsce bukmacher fuksiarz przygotował, ofertę dla nowych graczy za pośrednictwem właśnie portalu obstawiamy.info. Jest to bezpieczny zakład przypisany do pierwszego kuponu, jeżeli on nie wejdzie, bukmacher zwróci 50% włożonej stawki. Więc jeśli szukasz jakichś inspiracji tenisowych, to jest w dobrym miejscu.

Artykuł sponsorowany