Tutaj jesteś

Krem na zmarszczki – dobre składniki i dobra jakość

27 stycznia 2021 Lifestyle krem na zmarszczki

Wciąż króluje pogląd, że kremy przeciwzmarszczkowe powinny stosować osoby w starszym wieku. Jednak myśląc logicznie – jeśli już te zmarszczki masz, to krem przeciwzmarszczkowy niewiele pomoże. Zasięgając rady kosmetologa można dowiedzieć się, że krem na zmarszczki należy stosować już w wieku 25+. W tym okresie bowiem nasza skóra zaczyna tracić swoją elastyczność, a produkowany w naszym ciele kolagen nie wystarcza, by zapobiec pojawianiu się zmarszczek. Warto zatem od zewnątrz zadbać o dobrą kondycję skóry, by przez dłuższy czas cieszyć się młodym wyglądem.

krem na zmarszczki

Zwróć uwagę na składniki

Na drogeryjnych półkach jest całe mnóstwo różnego rodzaju kremów, które rekomendowane są jako skuteczne terapie antystarzeniowe. Warto jednak zwrócić uwagę na skład takiego kosmetyku, ponieważ to właśnie aktywne składniki grają tutaj główną rolę. Najlepiej działające kremy na zmarszczki powinny być dobrze nawilżające. Taką swą właściwość posiadają dzięki zawartości gliceryny. Szerokim łukiem należy omijać parafinę i wszystkie kosmetyki, które posiadają ją w swoim składzie. Parafina bowiem zatyka pory skóry i jedyne co nam może dać, to wągry, zaskórniki i w najgorszym przypadku trądzik. Dobrze jest zatem wyrobić sobie taki nawyk, że zanim kupisz kosmetyk na zmarszczki, przeczytaj uważnie jego skład. Składniki nawilżające i substancje czynne będą działały korzystnie na skórę, która odwdzięczy się zdrowym kolorytem i większą elastycznością. Dzięki temu opóźnisz oznaki starzenia się skóry, czyli zmarszczki, jak również sprawisz, że będzie ona bardziej odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

zmarszczkowo.pl

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Tiziano Terenzi Kirke