slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

psycholog
Lifestyle

Konsultacje psychologa i psychoterapeuty

Konsultacje psychologiczne prowadzone w Harmonia LUX MED odbywają się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Relację między konsultantem, lekarzem a pacjentem cechuje empatia, zaufanie, szacunek i akceptacja. Cele konsultacji są następujące:

  • omówienie potrzeb i oczekiwań pacjenta i jego rodziny;
  • aby zdiagnozować pacjenta;
  • aby określić, czy konieczne jest leczenie;
  • określenie najkorzystniejszych form leczenia, jeśli jest to wymagane.

W zależności od potrzeb pacjenta, zalecony plan terapeutyczny może być realizowany w formie kompleksowej opieki przez specjalistów. Opieka taka obejmuje udział lekarzy, psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, logopedów i terapeutów alternatywnych.

Rodzaje psychoterapii: Psychoterapia indywidualna dla dorosłych

Oferujemy pomoc pacjentom z takimi zaburzeniami jak: lęk, depresja, somatyzacja, zaburzenie stresowe pourazowe, psychoza, uzależnienie, dusfunkcje seksualne, ból przewlekły, przewlekłe choroby somatyczne, zaburzenia odżywiania, nowotwory

Dlaczego psycholog?

Nasi klienci przychodzą do nas z różnymi problemami i oczekiwaniami. Często nie są pewni, jakiej pomocy i jakiego specjalisty potrzebują (psychologa, psychoterapeuty, psychiatry, specjalisty ds. żywienia czy coacha). Z tego powodu pierwszym lub kilkoma pierwszymi spotkaniami z klientem jest zawsze wstępna konsultacja. Celem wstępnej konsultacji jest wzajemne poznanie się, zdefiniowanie trudności, określenie czy i jak możemy wesprzeć klienta, zaproponowanie najlepiej dopasowanych metod pracy.

Z kolei psycholog omawia możliwości oferowane przez nasz zespół i doradza odpowiedniego specjalistę. Terapeuta omawia również praktyczne aspekty proponowanej formy pomocy psychologicznej, takie jak częstotliwość i czas trwania spotkań, koszty czy sposoby odwoływania sesji. Terapeuta odpowiada również na pytania, które może zadać klient. Wspólnie określają zagadnienia, którymi będą się zajmować podczas najbliższych spotkań. Może się to oczywiście zdarzyć, że po wstępnej konsultacji klient decyduje się nie podejmować dalszej pracy psychoterapeutycznej lub że nasz zespół nie jest w stanie pomóc klientowi w poruszonych przez niego kwestiach. W takiej sytuacji psycholog proponuje klientowi inne rozwiązania: wskazuje innych specjalistów z odpowiednią wiedzą, ośrodki i instytucje pomocowe, bezpłatne ośrodki pomocy itp. Konsultacja daje możliwość dowiedzenia się więcej o oferowanych przez nas terapiach. Ponadto możesz dowiedzieć się, w jaki sposób Ty osobiście mógłbyś skorzystać z terapii.

Materiał partnera