slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Jaki sprzęt do nurkowania jest niezbędny?
Sport

Jaki sprzęt do nurkowania jest niezbędny?

Nurkowanie z pewnością jest wyjątkową pasją, która pozwala doświadczyć zupełnie innych wrażeń niż te odczuwalne na lądzie. Podwodny świat ma wpływ na niemalże wszystkie zmysły nurka, co z pewnością jest świetną ucieczką od szarej rzeczywistości. Nie można jednak zapominać, że nawet światowej klasy nurek nie mógłby cieszyć się tym wszystkim gdyby nie odpowiedni sprzęt do nurkowania. W końcu człowiek to istota lądowa, nieprzystosowana do poruszania się pod wodą. Dlatego poniżej wymienimy rzeczy do nurkowania, które są obowiązkowe przed rozpoczęciem swojej przygody z tym sportem wodnym.

Maska do nurkowania podstawowym wyposażeniem nurka

Nurkowanie bez przeznaczonej do tego maski lub chociażby okularów jest bardzo trudne, a jednocześnie dosyć bezsensowne, ponieważ możliwość oglądania podmorskiego świata jest główną zaletą tego sportu. Należy jednak wspomnieć, że istnieje kilka rodzajów masek dla nurków. Poza klasycznymi maskami panoramicznymi dostępne są też maski z pełną, jak i podzieloną szybą. O ile każda z trzech opcji ma swoje wady i zalety, to tylko maska z dzieloną szybą daje możliwość zamontowania w niej szkieł korekcyjnych.

Fajka, ale nie do palenia

O ile palacze nie mogą cieszyć się podmorskimi widokami popalając tytoń, to każdy nurek bez wątpienia powinien rozważyć zakup dobrej fajki. Jest to określenie rurki do oddychania, często dołączanej do maski dla nurków. Dzięki niej można przebywać pod wodą znacznie dłużej, bez konieczności zaopatrywania się w profesjonalne aparaty tlenowe. Oczywiście fajki o różnych długościach pozwalają zanurzać się na inne głębokości.

Płetwy, czyli specjalne obuwie dla nurków

Na rynku rzeczy do nurkowania można znaleźć buty stworzone z myślą o tej dyscyplinie. Nurkowie do łatwego poruszania się pod wodą stosują płetwy, czyli podłużne akcesoria na stopy o opływowym kształcie. Znacznie one ułatwiają poruszanie nogami pod wodą, co ma wpływ nie tylko na oszczędność energii, ale również szybkość pływania w trakcie nurkowania. Profesjonalne płetwy są dosyć długie, ale amatorom sportu zaleca się zacząć od krótszych modeli.

Inne akcesoria do nurkowania

Poza wyżej wymienionym sprzętem do nurkowania istnieje cała gama dodatków, które ułatwiają i umilają pływanie pod wodą. Mowa tu chociażby o kombinezonach dla nurków, latarkach podwodnych, czy aparatach. Coraz większą popularnością cieszą się też specjalne komputery nurkowe, pokazujące takie informacje jak głębokość zanurzenia, czy czas spędzony pod powierzchnią wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *