slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

Przedłużanie rzęs
Lifestyle

Przedłużanie rzęs – co warto wiedzieć?

Wiele kobiet wyraża chęć wypróbowania przedłużania rzęs, jednak obawia się, że efekt może być sztuczny, a naturalne rzęsy ulegną uszkodzeniu i będą wypadać. Pojawiają się również obawy związane z bólem oczu oraz koniecznością regularnego powtarzania zabiegu. Czy rzeczywiście tak się dzieje? Postaramy się przedstawić prawdziwy obraz sytuacji.

Czy sztuczne rzęsy szkodzą naturalnym?

Do wielu salonów kosmetycznych klientki przychodzą regularnie, aby systematycznie przedłużać rzęsy. Co kilka tygodni decydują się na uzupełnianie rzęs, a raz na jakiś czas na zdjęcie wszystkich sztucznych rzęs i ponowne założenie (to ważne dla efektu wizualnego). Wszystkie zauważają, że ich naturalne rzęsy są w doskonałej kondycji mimo tych zabiegów. Dlaczego więc niektóre kobiety uważają, że rzęsy sztuczne szkodzą rzęsom naturalnym?

Oczywiście, jest to możliwe, ale kluczem do sukcesu jest odpowiednio dobrana długość i grubość rzęs – nie mogą być bowiem zbyt ciężkie. Ważny jest także dobry jakościowo produkt oraz doświadczenie i wiedza stylistki, która wykonuje zabieg (a także jej technika). To one gwarantuję, że sztuczne rzęsy nie będą powodować żadnych uszkodzeń.

Mówiąc krótko, metoda przedłużania rzęs jeden do jednego jest w pełni bezpieczna i nie szkodzi naturalnym rzęsom. W momencie, gdy przedłużona rzęsa wypada, zastępuje ją nowa.

Podrażnienia oczu

Podczas przedłużania rzęs podrażnienia nie powinny mieć miejsca. Poprawnie przedłużone rzęsy nie powinny powodować bólu ani dyskomfortu – powinny być całkowicie niewyczuwalne. Jeśli po zabiegu masz wrażenie, że coś jest nie tak i trudno Ci zamknąć oczy, powinieneś natychmiast powiedzieć o tym swojej stylistce. Prawdopodobnie doszło do nieoczekiwanej pomyłki, takiej jak przypadkowe połączenie sąsiadujących ze sobą rzęs lub zbyt bliskie przyklejenie rzęs do krawędzi powieki.

Czy przedłużanie rzęs jest bolesne?

Pamiętaj, że zabieg przedłużania rzęs jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny dla Twoich oczu. Najważniejsze są jednak doświadczenie i umiejętności stylistki, ponieważ to ona jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Jeśli czujesz się bardzo zrelaksowana podczas zabiegu (a nawet zasypiasz, co jest częstym zjawiskiem u klientek), to oznacza, że wszystko jest w porządku. Nie powinnaś czuć zbyt mocnego ciągnięcia, szarpania czy ucisku podczas zabiegu. Jeśli odczuwasz jakiekolwiek nieprzyjemne doznania, natychmiast powiedz o tym stylistce.

Czy zawsze widać, że przedłużone rzęsy nie są naturalne?

To także częste pytanie kobiet, które zastanawiają się nad zabiegiem przedłużania rzęs. Obawiają się tego, że nie będą wyglądać naturalnie, a jeśli tylko raz zdecydują się na zabieg, będą musiały wykonywać go regularnie.

Nic bardziej mylnego. Jak udowadnia wiele klientek salonów kosmetycznych, przedłużanie rzęs daje bardzo naturalne efekty. Jeśli jest wykonane prawidłowo, nie “przeładowuje” powieki. Rzęsy mogą – i powinny! – wyglądać w pełni naturalnie po przedłużeniu. Co więcej, ponowne skorzystanie z zabiegu nie jest konieczne. Większość pań po prostu lubi swój wygląd z dłuższymi rzęsami i dlatego ponownie decyduje się na przedłużanie.