Tutaj jesteś

Jak dobrać podstawowe kosmetyki do makijażu?

15 lutego 2021 Lifestyle kosmetyki do makijażu

Atrakcyjny i skutecznie wykonany makijaż powinien maskować różne mankamenty skóry (np. blizny, przebarwienia i wypryski), a także podkreślać jej główne atuty. Jednocześnie nie może być widoczny na twarzy. Nie powinien wyglądać jak sztywna warstwa czy sztuczna maska pokrywająca buzię. Do wykonania takiego dziennego makijażu potrzebne są wyłącznie podstawowe kosmetyki do makijażu. Każda kobieta, która chce się malować i chce to robić sama, powinna po nie sięgnąć i zawsze trzymać je w kosmetyczce albo na półce w łazience.

kosmetyki do makijażu

Jaki podkład dobrać?

Pierwszym z tych absolutnie niezbędnych i najbardziej podstawowych kosmetyków do makijażu jest oczywiście podkład. Niektóre kobiety, głównie te młodsze, w ogóle go nie używają albo robią to wyłącznie od święta, ale mimo tego warto go mieć. Podkład powinien być idealnie dopasowany do typu i potrzeb cery. W tym celu trzeba określić jej rodzaj, a dopiero potem zainteresować się właściwościami poszczególnych podkładów. Bardzo ważny jest także kolor tego kosmetyku. Musi być on zgrany z odcieniem twarzy i szyi. W żadnym wypadku nie powinien być nawet o jeden ton ciemniejszy od naturalnego kolorytu cery.

Omawiając najważniejsze kosmetyki do makijażu twarzy, trzeba też wspomnieć o korektorze. Kojarzy się z podkładem, ale służy już konkretnie do ukrywania i maskowania poszczególnych niedoskonałości. Wygląda niepozornie, bo rozmiarem przypomina kredkę do oczu, ale jednak potrafi zdziałać cuda. Na pewno poradzi sobie z zakryciem przebarwień, wyprysków i innych niedoskonałości skóry.

urodaonline.pl

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Tiziano Terenzi Kirke