slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

Jak dbać o włosy
Lifestyle

Jak dbać o włosy?

Włosy – jak o nie dbać, aby były silne, ładne i pozostały z nami przez wiele, wiele lat? Dla milionów kobiet i mężczyzn na świecie włosy są nie lada problemem. Dlaczego? Ponieważ z wielu różnych powodów mogą być słabe, łamliwe, wypadają w dużych ilościach i mogą im doskwierać dziesiątki innych problemów. Jak sobie z tym radzić? Co można zrobić dla swoich włosów, aby odwdzięczyły nam się siłą i znakomitym wyglądem?

Czego potrzebują ludzkie włosy?

Włosy, podobnie jak cały nasz organizm wymaga kilku niezbędnych rzeczy by mogły rosnąć zdrowo i silnie. Czego? Przede wszystkim nawilżania. Woda jest źródłem życia na całej planecie – również dla włosów. Jak należy nawilżać włosy? Rzecz jasna nie poprzez polewanie ich wodą. Może to brzmieć nieco przewrotnie, ale woda wysusza włosy. Jak? Kiedy włosy są wilgotne i schną, to odparowuje z nich wilgoć nie tylko znajdująca się na zewnątrz, ale i ta ze środka struktury włosa. Aby do tego nie dopuścić koniecznie należy nawilżać włosy od środka. Służą temu różnego rodzaju odżywki. Nakłada się je na świeżo umyte, jeszcze wilgotne włosy. Odżywkę dokładnie wcieramy we włosy i pozostawiamy je na kilka do kilkunastu minut. Zależnie od rodzaju odżywki, pozostałości należy spłukać z włosów, wytrzeć w ręcznik lub pozostawić do całkowitego wchłonięcia. Pełna instrukcja znajduje się na zewnątrz opakowania.

Jak czesać włosy?

Szczególnie kobiety mogą mieć problemy z mierzwiącymi i kołtuniącymi się włosami. Co jest tego powodem? To co zostało wymienione wcześniej. Nadmiernie przesuszone włosy. Efektem tego jest również zjawisko elektryzowania się włosów. Aby minimalizować to zjawisko, pamiętaj o stosowaniu odżywek, jak również umiejętnie dobranych szczotek do włosów. Najlepsze są te z naturalnego włosia. Nie powoduje on wymienionego zjawiska, a jednocześnie pozwala skutecznie dbać o włosy, nie powodując ich wyrywania. Włosy należy czesać pewnymi ruchami, od góry do dołu. Naturalnym zjawiskiem jest to że podczas czesania część włosów będzie nam wypadać. W ich miejsce powstaje jednak blisko dwa razy tyle włosów.

Włosy przetłuszczające się

Kolejnym powszechnie występującym problemem z włosami jest ich szybkie przetłuszczanie się. Problem może doskwierać do tego stopnia, że niezbędne jest kilkukrotne mycie głowy w ciągu dnia. Co jest przyczyną tego stanu rzeczy? Przede wszystkim nadmierne wydzielanie łoju i sebum przez skórę głowy. Może to wynikać z różnego rodzaju problemów hormonalnych, ale również źle dobraną dietą, otyłością i problemami kardiologicznymi. Jednoznaczne zdiagnozowanie przyczyny nie zawsze jest możliwe, dlatego należy krok po kroku eliminować wszystkie możliwe przyczyny. Zmienić dietę, wymienić dotychczas stosowane szampony na takie dedykowane włosom przetłuszczającym się, zadbać o zdrowie i być może umówić się na wizytę u lekarza. Jeśli żadna z tych rzeczy nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, należy umówić się na wizytę u trychologa. Trycholog to specjalista od włosów. Koszt jednej wizyty to od 150 do 300 złotych. Czy pożyczka online może być wykorzystana na taki cel? Oczywiście że tak. Nikt nawet cię nie zapyta o to, na co zamierzasz wydać pożyczone pieniądze.