slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Sport

Bezpiecznie, wygodnie i modnie na stoku – czy to możliwe?

Każdy, kto dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportami zimowymi, ma z pewnością wiele obaw. Obok tego, czy nie złamie nogi podczas pierwszego zjazdu, pojawiają się pytania o zakup koniecznego sprzętu. Który, nie ukrywając, potrafi kosztować naprawdę fortunę. Na co zwrócić uwagę przy zakupie, co koniecznie musimy kupić na ten pierwszy raz i czy na stoku możemy czuć się wygodnie i modnie – o podstawach na pierwszy wypad na stok w naszym artykule.

Po pierwsze – ciepło

Jeśli jesteś zmarzluchem, sporty zimowe mogą Cię przerażać. Już samo wyjście z hotelu, kiedy minus na termometrze, a śnieg i wiatr smaga twarz, może być prawdziwym wyzwaniem, które skończy się zwrotem w kierunku najbliższej restauracji po grzane wino i smażony ser 😉 To zresztą dopiero początek, co dopiero, kiedy na stoku jesteś już kilka godzin! Właśnie dlatego dobry ubiór to podstawa i bez tego będzie bardzo ciężko zacząć i wytrwać. Bez profesjonalnej odzieży narciarskiej ten sport może wydawać się koszmarem.

Po drugie – przewiewnie

Odzież musi oddychać. Nie tylko dlatego, że będziesz prezentować się średnio atrakcyjnie mokry od potu od stóp do głów, ale przede wszystkim z tego powodu, że to niekomfortowe i w dodatku niebezpieczne, bo o przeziębienia jest po prostu łatwo. Jeśli po jednym dniu na stoku nie chcesz spędzić tygodnia w hotelu, gdy inni będą się świetnie bawić – ubierz się odpowiednio. Naprawdę! Odzież musi być ciepła, ale zapewniać też odpowiednią wentylację podczas wysiłku.

Po trzecie – warstwy, warstwy!

Dobry ubiór narciarski czy snowboardowy ma warstwy. Najczęściej jest to bielizna termiczna pod spód (czyli sportowa koszulka i legginsy), następnie ciepła bluza polarowa i spodnie, a ostatnia warstwa to odzież nieprzemakalna. Takie ubranie na cebulkę to gwarancja, że na stoku będzie nam sucho i ciepło. Warto przemyśleć również wygodne kieszenie i odblaski, które wiele rzeczy ułatwiają.

Po czwarte – modnie


To kwestia ważna, szczególnie dla kobiet. Na szczęście na rynku nie brakuje odzieży sportowej, która jest wygodna, ale i atrakcyjna. I ubrania narciarskie nie są tutaj wyjątkiem! Zazwyczaj tego typu odzież ma swoją cenę, ale każdy, kto na stoku spędził parę lat, wie, że lepsza jedna kurtka w dobrej cenie, niż nowa co sezon. Warto! Podobnie jest bielizną termiczną. Przykładowa, często polecana marka to X-Bionic ( do kupienia na przykład na https://sportowybutik.pl/) – której produkty nie tylko charakteryzują się znaczną wytrzymałością, ale i prezentują się naprawdę dobrze.

Dobrej jakości ubrania na stok są bardzo ważne. Bez nich, przemoknięty i przemarznięty, nie będziesz cieszył się tak samo z pięknego sportu, jakim jest narciarstwo czy snowboard. Na siłownię wystarczy koszulka, dres i dobre buty. Stok to jednak co innego, więc jeśli myślisz poważnie o sportach zimowych – warto, warto, warto! Od tego zależy komfort, bezpieczeństwo, zdrowie i radość!  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.