slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

Najmodniejsze czapki damskie
Lifestyle

Najmodniejsze czapki damskie

Nakrycia głowy dla kobiet i różnego rodzaju czapki damskie noszone są nie tylko z powodu ich funkcjonalności i ochrony, ale także jako element ozdobny i modny gadżet dopełniający damskie stylizacje. Czapki mogą kojarzyć się z luźnym i sportowym strojem, jednak odpowiednia kombinacja i dobór mogą uzupełnić także nieco bardziej elegancki look. Na rynku dostępnych jest wiele modeli czapek, które odpowiednio dobrane będą idealnym dopełnieniem wybranej kreacji. Dlaczego podczas zimy i lata warto nosić czapkę? Jakie czapki dla kobiet są modne?

Czapka – ochrona i funkcjonalność

Czapki – te grube – noszone w zimie mają zapewnić przede wszystkim ciepło, ponieważ właśnie przez głowę tracimy go aż 11%, poza wizualnym wyglądem czapki warto przyjrzeć się, jaki posiada ona skład. Czapki damskie noszone w lecie chronią nas przed słońcem, którego nadmierne promieniowanie może doprowadzić do udaru słonecznego i cieplnego. Czapka nie zapewni nam 100% ochrony, jednakże może wspomóc inne działania, mające na celu chłodzenie organizmu podczas upałów i ochronę ciała.

Czapka ma za zadanie chronić najważniejszą część ciała i warto pamiętać o nakryciu głowy latem i zimą.

Modne czapki damskie na lato

Jakiś czas temu znane wszystkim czapki z daszkiem wróciły do łask, noszą je nie tylko mężczyźni lub osoby uprawiające sport. Modne czapki damskie są wykonywane w różnych wzorach oraz z różnych materiałów, można je dopasować do stylizacji i dzięki temu je uzupełnić. Warto również zwrócić uwagę na sam daszek – jednakże jego funkcjonalność zmniejsza się jedynie do zacienienia twarzy.

W ostatnich sezonach dużą popularnością cieszą się czapki – kapelusiki Bucket hat. Dobrze radzą sobie z ochroną przed słońcem, a dostać je można w najróżniejszych wzorach, wykonywane z różnych materiałów, popularne stały się te robione na szydełku.

Ciepłe i modne czapki damskie na zimę

Zimowe czapki damskie nie tylko zapewniają ciepło i ochronę, ale także dzięki niejednokrotnie stylowym i modnym projektom dodają naszej stylizacji odpowiedniego akcentu. Różnorodność dostępnych na rynku czapek zimowych sprawia, iż każda z kobiet znajdzie odpowiednią czapkę dla siebie – zarówno do stylizacji sportowej, ale także tej eleganckiej jak i wizytowej.

Poza klasyczną formą czapek z pomponem kobiety często sięgają po bardziej fantazyjne dodatki jak na przykład dwie pluszowe kulki, mające imitować uszy. W ostatnich sezonach modne stały się także zimowe odsłony czapek z daszkiem — z dodatkowymi bocznymi elementami mającymi chronić uszy, z grubego materiału z pomponem na górze.

Czapki damskie Bucket hat również sprawdzą się podczas zimy, ponieważ coraz częściej można znaleźć je wykonane z futra lub innego ciepłego materiału.

Czapki typu baker boy to okrycia głowy w formie kaszkietu, dodają elegancji i stylu, tworzone są w rozmaitych wzorach, spotkać można też takie z ozdobnym łańcuszkiem, zdecydowanie sprawdzą się one na oficjalne wyjścia i spotkania, pozwolą także przełamać luźniejsze i sportowe stylizacje i nadadzą im klasy.

Modnymi okryciami głowy dla kobiet i wciąż na czasie są berety, które w zależności od materiału można nosić przez cały rok. Berety, choć dość charakterystyczne mogą nadać stylizacji wyjątkowego i nietuzinkowego charakteru.

Dawniej okrycia głowy i czapki damskie były nierozłącznym elementem kobiecego ubioru, i choć czasy się zmieniły, a wraz z nimi rodzaje okryć głowy, to kobiety częściej niż mężczyźni sięgają po stylowe i designerskie czapki, które za zadanie mają urozmaicić strój i stać się pewnego rodzaju modnym dodatkiem.