slimxl.pl

Strona o sporcie i zdrowiu

Lifestyle

Masaż relaksacyjny po treningu – jakie są jego korzyści?

Aktywność fizyczna jest dobra zarówno dla naszego ciała, jak i umysłu. Każdy z nas, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu i kondycji, powinien uprawiać jakiś sport. Już nawet zwykły spacer jest dobry na sam początek. Później sami zobaczymy, jak dobrze wpływa na nas aktywność. Często od prostego ruchu zaczyna się bardzo angażująca przygoda ze sportem. Oczywiście sport to nie tylko samo zdrowie – zdarzają się w końcu kontuzje, zakwasy i inne dolegliwości. Dlatego dziś zajmiemy się tematem masażu relaksacyjnego po treningu. Oto wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Intensywnie trenujesz? Potrzebny jest Ci relaks!

Aktywność fizyczna u profesjonalnych sportowców to obok dbania o siebie także praca. Dlatego trzeba dbać o swoje ciało, które można nazwać narzędziem pracy. U profesjonalnych sportowców ważnych jest wiele czynników, które mają wpływ na ich kondycję, wagę i zdolności. Stosują odpowiednią dietę oraz suplementy. Często trenują według ustalonego planu. Stają do różnych konkursów i po prostu pracują. Co można dodać do takiego zestawu, aby być jeszcze sprawniejszym? Coś, co da nam nie tylko lepsze efekty, ale także pomoże z bólem, stresem i spiętymi mięśniami! Mowa tu o masażu relaksacyjnym, który jest zalecany każdemu sportowcowi. Po naprawdę intensywnym treningu raz na czas powinni się oni udać na sesję, która zdecydowanie jest im potrzebna.

Co daje sportowcom masaż relaksacyjny?

Mięśnie osoby trenującej są po ćwiczeniach spięte i często na drugi dzień czekają nas ostre zakwasy. Masaż relaksacyjny właśnie temu zapobiegnie. Jak dowodzą badania, już nawet 15 minutowy zabieg powoduje zwiększenie siły oraz poprawia propriocepcję mięśni brzuchatych łydek. Może świadczyć to o szybkiej regeneracji tych włókien. Masaż relaksacyjny może obejmować całe ciało lub wybrane części, w zależności od tego, co trenujemy. Jednak w przypadku intensywnych treningów najczęściej wybiera się całościowy zabieg. W końcu wszystkie mięśnie są wystawione na wysiłek i potrzebują rozluźnienia. Intensywne treningi mogą doprowadzić do dużego stresu i kontuzji. Przeprowadzenie masażu relaksacyjnego raz na jakiś czas pozwoli ograniczyć te dwa czynniki do minimum. 

Masaż relaksacyjny – jak powinien wyglądać?

Oczywiście masaż relaksacyjny powinien być wykonany przez specjalistę. Jeśli chcemy najlepszych efektów oraz braku dodatkowych problemów. Nieumiejętne wykonanie masażu może jeszcze bardziej pogorszyć sytuację naszych mięśni i całego ciała. Taki zabieg w wielu przypadkach kończy się nawet kontuzją. Dlatego oddawajmy nasze ciało tylko w pewne ręce. Najlepiej znaleźć masażystę z dobrymi opiniami w Internecie lub z polecenia. Mamy wtedy pewność, że masaż rzeczywiście będzie dobry i pomoże w regeneracji mięśni. W końcu na tym najbardziej nam zależy – na regeneracji i przywróceniu sił i zapału. Z pewnością docenimy umiejętne wykonanie masażu. A nasze mięśnie nam za to podziękują!