Istnieją różne kosztowne sposoby na odchudzanie, jednak nie wszystkie dają długofalowe rezultaty. Wiele z nich prowadzi do powstania tzw. efektu jojo, czyli powrotu do dawnej wagi. W sieci znaleźć można także rozmaite triki i porady, z których każdy skorzystać może w domowych warunkach. To rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale również skuteczne i najkorzystniejsze dla zdrowia.
Odpowiednie rozplanowanie posiłków
Nawykiem często przejmowanym z czasów dzieciństwa jest spożywanie trzech dużych i sytych posiłków w ciągu dnia – śniadania, obiadu i kolacji. Częstotliwość jedzenia powinna być jednak ustalana indywidualnie. Rozkładanie posiłków na mniejsze porcje może się okazać bardzo dobrym sposobem na zrzucenie wagi. Takie rozwiązanie nie tylko odciąża żołądek, ale też poprawia metabolizm. Zamiast trzech posiłków w ciągu dnia zaplanować można np. pięć. Podczas jedzenia nie warto się też spieszyć. Ośrodek sytości organizmu znajduje się w tzw. podwzgórzu, do którego sygnał o najedzeniu żołądek przekazuje dopiero po 20-30 minutach. Warto więc kontrolować tempo spożywania posiłków oraz wyczuć moment pełności. Szczególną trudność mogą w takim przypadku sprawiać produkty żywnościowe spożywane bezpośrednio z pudełek, woreczków czy kartonów – np. bakalie. Wiele osób ma tendencję do zjadania wszystkiego, aż do całkowitego opróżnienia opakowania. Najlepiej po prostu przełożyć kilka orzechów, pestek czy nasion na talerz i pozostać przy ustalonej ilości.
Unikanie odwodnienia
O regularnym uzupełnianiu płynów należy pamiętać przez cały dzień. Wypicie szklanki wody przed jedzeniem hamuje nieco apetyt, dzięki czemu ilość pochłanianego pokarmu zmniejsza się. Sposobem na poprawę samopoczucia i zrzucenie wagi może być włączenie do diety koktajli warzywnych i owocowych, które doskonale nawadniają. Przygotować można je za pomocą sokowirówki lub blendera. Istnieją różne przepisy na koktajle tego typu, jednak większość zawiera podobne składniki. Najlepiej, żeby bazę stanowiły owoce niskoglikemiczne – takie jak np. truskawki, borówki, maliny, jagody czy jeżyny. W przypadku warzyw swoboda jest dużo większa. Do koktajlu dodać można chociażby jarmuż, szpinak, botwinę, ogórka, pomidora czy selera naciowego. Świeże soki z warzyw i owoców zapewniają potężny zastrzyk energii, a przy okazji dostarczają do organizmu wiele witamin i minerałów.
Domowe ćwiczenia
Uprawianie sportu nieodłącznie powiązane jest z odchudzaniem. W domu trzymać można rower treningowy lub bieżnię elektryczną, które znacząco ułatwiają regularne spalanie kalorii. Do wykonywania ćwiczeń nie potrzeba jednak żadnych specjalistycznych urządzeń i maszyn. Wystarczy jedynie nieco motywacji i samodyscypliny. Bardzo dobrym treningiem są ćwiczenia poprawiające wygląd całej sylwetki, takie jak pilates. Ciało staje się dzięki nim nie tylko szczuplejsze, ale również sprawniejsze. Warto zainteresować się także jogą, która przynosi doskonałe rezultaty w poprawie kondycji i elastyczności wszystkich mięśni. Podstawowe kursy dla początkujących znaleźć można w internecie. Organizmu nie należy jednak forsować. Intensywne treningi lepiej odłożyć na później, stopniowo przyzwyczajając ciało do wysiłku.
Suplementy wspomagające proces odchudzania
Dobrym uzupełnieniem zdrowej diety mogą być suplementy, opracowane specjalnie z myślą o osobach odchudzających się. W sprzedaży znaleźć można bardzo wiele produktów tego typu, na dodatek dostępnych w różnej formie. W zależności od potrzeb przyjmować można np. tabletki czy herbatki rozpuszczalne o odpowiednich właściwościach. Nowością na rynku są plastry Sliminazer. Suplement ten aplikowany jest na skórę, co przyspiesza transfer składników aktywnych z pominięciem przewodu pokarmowego. Szczegółowy opis znaleźć można na stronie: https://wntt.pl/plastry-sliminazer/. Podobnie jak w przypadku innych suplementów, kluczowe znaczenie dla efektywności tego produktu ma skład. Plastry Sliminazer zawierają m.in. bogate w błonnik jagody acai, przyspieszającą metabolizm kapsaicynę czy energetyzujący ekstrakt z owoców guarany.