slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

ćwiczenia
Sport

Jak ćwiczyć, żeby szybciej chudnąć?

Pewnie wydaje ci się, że jeśli chcesz przyspieszyć tempo spalania tkanki tłuszczowej z pomocą aktywności fizycznej, musisz wykonywać jakieś wymyślne i skomplikowane ćwiczenia odchudzające. A nie jest to prawda. Nie musisz nawet chodzić do żadnego klubu fitness czy na siłownię. Nie musisz płacić za karnety czy dostęp do specjalistycznych platform z ćwiczeniami. Oczywiście powinieneś się ruszać, jednakże możesz to robić w taki sposób, by w ogóle nie tracić na tym żadnych pieniędzy.

Treningi

Staraj się zatem w każdym tygodniu wykonać przynajmniej dwa, a najlepiej trzy treningi. Każdy z nich powinien potrwać chociażby te pół godziny. Z czasem na pewno będziesz wydłużać czas trwania treningów, gdyż twoje ciało samo zacznie się domagać cięższego wysiłku, ale zacznij od czegoś, co będzie dla ciebie łatwe, by zbyt szybko się nie zniechęcić. A to nieprawda, że ćwiczenia na odchudzanie zaczynają spalać tłuszcz dopiero po upływie trzydziestu minut. Naukowcy już dawno rozprawili się z tym mitem, więc tak naprawdę nawet dziesięciominutowy trening ma sens.

Jak ćwiczyć, żeby szybciej chudnąć?

Rób tyle, ile jesteś w stanie. Jeżeli do tej pory sporym wyczynem było dla ciebie samo wyjście na spacer, postanów sobie, że przez pierwszy miesiąc będziesz wykonywać trzy piętnastominutowe treningi w tygodniu. Potem wydłuż je do trzydziestu minut, aż ostatecznie dojdziesz do momentu, w którym nawet godzinne ćwiczenia nie będą dla ciebie jakimś specjalnym wyzwaniem. Do wszystkiego można przywyknąć. Zawsze kieruj się jednak własnymi możliwościami.

witajpolsko.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *