Tutaj jesteś

Czym kierować się wybierając spodnie bramkarskie?

21 października 2021 Sport bramkarz

Aby móc sprawie uprawiać sport, jakim jest piłka nożna, konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież. Dotyczy to w szczególności osoby grającej na pozycji bramkarza. Szczególną funkcję odgrywają tu spodnie bramkarskie. Muszą one nie tylko zapewniać swobodę ruchów, ale także zabezpieczać bramkarza przed ewentualnymi urazami. Na rynku dostępne są różne produkty w tej kategorii. Czym zatem kierować się przy wyborze konkretnych spodni dla bramkarza?

Spodnie bramkarskie – długość

Dostępne na rynku spodnie bramkarskie różnią się od siebie swoją długością. Mowa tu o spodniach długich, krótkich i spodniach 3/4. To jakie spodnie należy wybrać, zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji bramkarza. Istotna jest tu również pora roku. Latem z pewnością najwygodniejsze będą spodnie krótkie. Dobrze sprawdzą się również spodnie 3/4. Zimą oczywiście warto postawić na spodnie długie. Dodać jednak trzeba, że spodnie długie nie tylko chronią przed chłodem, ale mają także inne zalety. Mowa tu o tym, że spodnie długie wyposażone są w specjalne ochraniacze na biodrach i kolanach. Dzięki temu takie spodnie skutecznie amortyzują upadki na murawę bądź starcia z rywalami.

spodnie bramkarskie

Materiał wykonania

Wybierając spodnie bramkarskie, koniecznie uwagę zwrócić należy na materiał, z którego są wykonane. Spodnie dla bramkarzy najczęściej wykonywane są z bawełny bądź poliestru. Bawełna to materiał naturalny i lekki. Zaletą spodni bawełnianych jest z pewnością to, iż są one w dużym stopniu odporne na ścieranie, nie elektryzują się i są odporne na działanie wysokich temperatur. Spodnie bawełniane mają jednak i swoje wady. Przede wszystkim chłoną one wilgoć, gniotą się i długo schną. Jeśli chodzi o spodnie poliestrowe, to są one bardzo wytrzymałe. Poliester to materiał szybkoschnący, termoaktywny i sprężysty. Dodatkowo spodnie poliestrowe nie chłoną wilgoci i odporne są na ścieranie. Wśród ich wad wymienić można to, że często się elektryzują.

spodnie bramkarskie

Kryteria wyboru spodni bramkarskich

Obok długości i materiału wykonania przy wyborze spodni bramkarskich istotne są jeszcze inne, dodatkowe kryteria. Po pierwsze, jest to lekkość. Spodnie bramkarskie powinny być lekkie. Dzięki temu nie będą krępować ruchów. Oczywiście muszą przy tym być wygodne. Po drugie, spodnie powinny być termoaktywne. Oznacza to, że powinny skutecznie odprowadzać ciepło i wilgoć. Zapewni tu bramkarzowi odpowiedni komfort. Po trzecie, dobre spodnie cechować powinna odpowiednia amortyzacja. Dlatego warto sięgnąć po spodnie wyposażone w miękkie ochraniacz na biodrach oraz w przypadku spodni długich na kolanach.

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie są zasady gry w darta?