slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Sport

Czego potrzebujesz, żeby zacząć grać w ping-ponga?

Ping-pong to sport, który cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Grają w niego dorośli i dzieci, a brak wymagań dotyczących sprawności fizycznej i bardzo specjalistycznego sprzętu sprawia, że rozpoczęcie gry w tenisa stołowego nie wymaga wielu przygotowań. Zobacz, co musisz mieć, żeby zacząć grać w ping-ponga.

Rakietka i piłeczka

Podstawowym sprzętem, bez którego trudno byłoby rozpocząć grę w ping-ponga, jest rakietka i piłeczka. Rakietka musi być niewielkich rozmiarów, jej trzonek powinien wygodnie mieścić się w ręce, a powierzchnia do odbijania musi dobrze odbijać piłeczkę. W sklepach dostępne są rakietki drewniane i plastikowe, z powłoką gumową lub z gąbki, miękkie i bardziej twarde. Przy zakupie pierwszego zestawu można wybrać te najprostsze, choć bardziej zaawansowani gracze mają z pewnością więcej do powiedzenia, jeśli chodzi o rodzaj wybieranej rakietki.

Piłeczka do ping-ponga jest niewielka, lekka i twarda, gdyż musi się dobrze odbijać od powierzchni stołu i rakietki. Choć świetnie znosi odbijanie rakietką, to niestety źle się dla niej kończą uszkodzenia mechaniczne wynikające z nadepnięcia lub zgniecenia. Takie piłeczki niestety od razu nadają się do wyrzucenia, dlatego kupując piłeczkę pingpongową, warto kupić kilka na zapas.

Stół do ping-ponga i siatka

Ping-pong, czyli tenis stołowy, wymaga – jak nazwa wskazuje – stołu. Amatorzy mogą zaczynać od najprostszych rozwiązań, czyli wykorzystać domowy stół do pierwszych prób gry w ping-ponga. Można na nim rozpiąć siatkę, którą można kupić oddzielnie, lub też skorzystać z innych sposobów, by odgrodzić połowy od siebie.

Jeśli jednak sport ten nas mocniej wciągnie i chcemy mieć takie same warunki jak prawdziwi sportowcy, to warto zainwestować w stół pingpongowy. To sprzęt wykonany z odpowiedniej płyty, od której piłeczka odbija się doskonale i wyposażony w siatkę z regulacją stopnia napięcia.

Jeśli mamy wolny strych lub piwnicę, to możemy kupić stół do ping-ponga montowany na stałe. Jeśli jednak nie dysponujemy wystarczającą wolną przestrzenią na stałe, to warto rozważyć zakup stołu składanego. Pozwala to upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli korzystać ze świetnych warunków grania w ping-ponga oraz chować go, gdy przestrzeń jest potrzebna w innym celu. Często jest on wyposażony w kółka, z pomocą których łatwo i wygodnie można przesunąć go na bok lub na środek pomieszczenia, w zależności od tego, czy składamy go, czy rozkładamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *