Tutaj jesteś

Ciekawe imprezy biegowe – sportowa rywalizacja z przymrużeniem oka

17 czerwca 2021 Sport Ciekawe imprezy biegowe

Bieganie to bez wątpienia świetna zabawa, ale dziwne imprezy biegowe to zabawa jeszcze lepsza! Jakie ciekawe biegi organizowane są w Polsce i na świecie? Przedstawiamy interesujące imprezy dla miłośników tego sportu!

Walt Disney World Marathon

Organizowany od 1994 maraton bez wahania można nazwać bajkową imprezą biegową. Odbywa się co roku w Walt Disney World Resort na Florydzie. W ciągu czterech dni okazję ruszyć w biegu na 5 kilometrów, 10 kilometrów lub półmaratonie (niespełna 22 kilometry). Trasa biegnie przez parki tematyczne Walta Disneya. To niezwykła okazja do pobiegania z Myszką Miki – do tej pory o tym nie marzyliśmy, ale właśnie zaczęliśmy!

Na najszybszych czeka wielka nagroda – zasponsorowanie wycieczki marzeń. Każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal z disneyowskimi postaciami, koszulki oraz możliwość korzystania z atrakcji. Wzięcie udziału w imprezie nie jest jednak tanie – trzeba przygotować się na wydanie minimum minimum 85 dolarów (bilet na 5-kilometrowy bieg) do nawet sześciuset dolarów za Dopey Challenge, obejmujący cztery biegi, w tym maraton. Przygotowując się do tak wyczerpującego maratonu, warto zaopatrzyć się w sprzęt do biegania, o którym dowiesz się więcej z portalu https://sbiegacza.pl/category/sprzet/

Znudziła Ci się standardowa trasa biegowa? Poczekaj do zimy i spróbuj przebiec ją w samych szortach – gwarantujemy niezwykłe doznania! A jeśli Twoje wewnętrzne dziecko również lubi biegać, czas spakować walizki i ruszyć w trasę z Goofym! 

Przesiecki Bieg Icemana

Przejdźmy do polskiego akcentu! Organizowany od 2012 roku łączy aktywność fizyczną i hartowanie organizmu. To coś dla miłośników morsowania, którzy mimo najszczerszych chęci nie mogą usiedzieć w miejscu.Pomysł wziął się od słynnego Człowieka Lodu – Wima Hofa, Holendra zamieszkałego w Przesiece. Wim zasłynął z tego, że dzięki wyjątkowym technikom oddechowym posiadł niewiarygodną odporność na trudne warunki atmosferyczne. Wbiegł na szczyt Kilimandżaro w samych szortach i butach, przebiegł pustynię Namib nie pijąc po drodze, pobił rekord Guinnesa w pływaniu pod lodem, a to nie wszystkie jego osiągnięcia! 

Biegacze zainspirowani Człowiekiem Lodu rokrocznie ruszają w Karkonosze ubrani tak lekko, jak to możliwe – przed nimi 10 kilometrów trasy dla prawdziwych twardzieli. Taki bieg wymaga nie tylko znakomitej sprawności fizycznej, ale również specjalistycznej wiedzy nt. biegania. Jeśli ten drugi element jeszcze u Ciebie zawodzi, skorzystaj z artykułów dostępnych na https://sbiegacza.pl/

Krispy Kreme Challenge

Bieganie pozwala spalić ogromne ilości kalorii. By natychmiast je uzupełnić i nie ryzykować utraty ukochanego ciałka, niezbędne będą przekąski! Dużo przekąsek!

Pączki Krispy Kreme to nic innego jak amerykańskie donuty przygotowywane oryginalnie przez kawiarnie sieci Krispy Kreme. Ich pełna receptura jest ściśle strzeżona. Te supersłodkie pączki obficie oblane glazurą są wyjątkowe – i wyjątkowo smaczne!

Idea Krispy Kreme Challenge zrodziła się w 2004 za sprawą studentów North Carolina State University. W przerwie między zajęciami grupkę przyjaciół naszła niepohamowana ochota na coś słodkiego. Nie było wyjścia – w ciągu godzinnej przerwy przebiegli w tę i z powrotem 2,5 mili do najbliższej kawiarni Krispy Kreme.

Pączki Krispy Kreme, źródło: https://duolook.pl/tlusty-czwartek-w-anglii/tlusty-czwartek-paczki-krispy-kreme-anglia/

Dzisiaj Krispy Kreme Challenge jest imprezą charytatywną, tradycją North Carolina State University. Uczestnicy, na wzór prekursorów, prosto z kampusu biegną do ,,historycznej” kawiarni, gdzie zjadają 12 donutów. To około 2400 kalorii czystych węglowodanów i tłuszczu! Następnie, najedzeni i szczęśliwi, pospiesznie wracają skąd przybiegli.

Color Run

Organizowany w wielu krajach na świecie (w tym w Polsce) ,,kolorowy bieg” to impreza dająca jeszcze więcej pozytywnej energii niż udany trening. Pięciokilometrowa trasa z przeszkodami nie jest dużym wyzwaniem dla wytrawnych biegaczy, ale także oni będą się świetnie bawić. Dlaczego ,,kolorowy bieg”? Uczestnicy są oblewani farbkami i obsypywani proszkami we wszystkich barwach tęczy. Nie brakuje muzyki, festiwalowych atrakcji dla młodszych i starszych oraz przede wszystkim uśmiechu! Najbliższe imprezy planowane są na październik 2021 roku w Łodzi, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście.

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czarne bluzy sportowe na trening i nie tylk