Tutaj jesteś

Jak przekuć sportową pasję na rozwój zawodowy?

4 maja 2020 Sport

Szacuje się, że ponad 40% osób wykonuje pracę, która w ich ocenie nie ma najmniejszego sensu. Najczęściej są to pracownicy wielkich korporacji, którzy codziennie powtarzają te same zadania, a rezultaty ich pracy są na pierwszy rzut oka niewidoczne. Nie dziwi więc, że wielu szuka takich zajęć, które pozwolą im łączyć własną pasję z zarabianiem pieniędzy na życie. To sposób nie tylko na to, by czerpać satysfakcję z pracy, ale też doskonała motywacja, by ciągle rozwijać się w wybranej dyscyplinie. Jeśli lubisz aktywny tryb życia i nie wyobrażasz sobie tygodnia bez kilku wizyt na siłowni, pomyśl o pracy trenerskiej – zostań trenerem personalnym lub instruktorem fitness.

Kto może zostać trenerem personalnym?

Ustawa o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku (Dz. U. Nr 127, poz. 857) nie wprowadza żadnych regulacji, jeśli chodzi o pracę w charakterze trenera personalnego. Jest to wolny zawód, który – w teorii – może wykonywać każdy. Możesz więc działać jako freelancer, zadbać o własnych klientów i przeprowadzać treningi nawet na własnej siłowni. Trzeba jednak pamiętać o dwóch kluczowych aspektach. Jako trener personalny działasz na rzecz własnej marki. Jeśli zależy Ci na tym, by ją rozwijać i działać profesjonalnie (co przełoży się oczywiście na zasobność Twojego portfela), musisz myśleć strategicznie, rozwijając umiejętności kluczowe dla swojego zawodu. Jeśli nie chcesz pracować na własny rachunek i wolisz współpracę z siłownią czy klubem fitness, ukończenie profesjonalnego szkolenia dla trenerów personalnych może okazać się jednym z podstawowych wymogów.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. Jako trener będziesz pracował z drugim człowiekiem, za którego w pewnym sensie przejmujesz odpowiedzialność (trochę jak instruktor nauki jazdy). Aby nie narażać podopiecznego na kontuzję, potrzebujesz rzetelnej wiedzy.

Kurs trenera osobistego – najlepsza droga do zawodu

Jeśli chcesz przekuć własne zainteresowania na wymarzony zawód, pierwszym krokiem do profesjonalizacji będzie ukończenie specjalistycznego kursu. Nawet jeśli w praktyce opanowałeś technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń, jest jeszcze szereg umiejętności, które warto zdobyć przed rozpoczęciem pracy trenerskiej. Specjalistyczny kurs da Ci podstawy wiedzy z anatomii, dietetyki, psychologii i marketingu – kompleksowo przygotuje Cię do tego, by odnaleźć się na konkurencyjnym rynku. Dowiesz się wiec nie tylko, jak przeprowadzić trening funkcjonalny czy siłowy, ale też, jak pozyskiwać klientów, jak motywować ich do podejmowania wysiłku i kontynuowania starań o wymarzoną sylwetkę. Profesjonalny kurs instruktora fitness nauczy Cię też budowania własnej marki. Dowiesz się, jak negocjować i jak przekładać własne umiejętności na realne zyski.

Szkoła dla trenerów – jak wybrać?

Jeśli poszukujesz profesjonalnego kursu dla trenerów personalnych w Warszawie, koniecznie zapoznaj się z ofertą Health Factory. Oprócz standardowych umiejętności przeprowadzania treningu funkcjonalnego i siłowego, możesz nauczyć się też treningu medycznego. Dzięki temu staniesz się bardziej konkurencyjny na rynku. Coraz więcej osób boryka się z różnymi wadami postawy. Dzięki podstawowej wiedzy z zakresu fizjoterapii poszerzysz ofertę swojego biznesu. Zapoznaj się z pełnym zakresem szkoleń, przechodząc na https://health-factory.pl/ 

Redakcja slimxl.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie dieta, zdrowie, sport oraz stylowy lifestyle łączą się, aby pomóc Ci w osiągnięciu optymalnego stanu zdrowia i witalności! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca diety, zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej łączy się z inspirującymi artykułami o codziennych nawykach i życiu pełnym energii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?