slimxl.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Lifestyle

Rola suplementów diety i sterydów w sportach siłowych

Przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się, dlaczego sportowcy biorą suplementy diety i sterydy. Poznaj różnice między nimi i wybierz najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Rola suplementacji w sportach siłowych

Sportowcy uprawiający sporty siłowe muszą zwracać uwagę na to, co spożywają i w jakich ilościach. Bardzo istotne jest w ich przypadku dostarczenie odpowiedniej ilości pożywienia bogatego w składniki odżywcze. Nie mogą oni jeść fastfodów czy słodyczy, muszą jednak zapewnić sobie odpowiedni poziom składników energetycznych i budulcowych. W przeciwnym razie efekty treningu siłowego mogą nie być tak spektakularne, jak zakłada sportowiec.
Prawidłowa dieta, w przypadku sportów siłowych, składa się z produktów dostarczających odpowiednio zrównoważoną ilość kalorii – niezbyt małą, ale też niezbyt dużą, aby nie zyskać nadwagi. Jadłospis składa się z odpowiedniej ilości tłuszczy, białek, a także węglowodanów.
Niektórzy sportowcy, aby zapewnić sobie pokrycie swojego zapotrzebowania na energię oraz zachować regularność spożywania posiłków, potrafią jeść nawet w środku nocy. Nie robią tego jednak bez powodu – nad wszystkim czuwa odpowiednio sporządzony program bilansowy. Sportowiec nie je tego, czego nie przewiduje jego harmonogram. Podobnie jest z piciem, intensywny trening może spowodować ubytek wody w organizmie nawet o 1-1,5 l wody w ciągu jednej godziny. Ważne jest więc jej regularne uzupełnianie.
Po co to wszystko? Aby zapewnić sobie siłę, zdrowie, energię, przyrost masy mięśniowej, spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej oraz prawidłowe funkcjonowanie gospodarki hormonalnej.

Wpływ sterydów na trening siłowy i budowanie masy mięśniowej

Sterydy anaboliczne to substancje powodujące przyrost masy mięśniowej. Pojawia się on, ponieważ anaboliki wspomagają przyswajanie białka. Oprócz tego sterydy są odpowiedzialne za dostarczanie siły i wytrzymałości.
Niestety po ich nieprawidłowym zażywaniu można doznać skutków ubocznych, takich jak trądzik czy agresja. Właśnie dlatego wiele z nich zostało zakazanych i wycofanych z rynku. Mimo wszystko to nie przeszkadza sportowcom w ich zakupieniu na czarnym rynku.
Każdy kto sięga po sterydy jest wiedziony przez filmy ze Schwarzeneggerem oraz Rambo. Kreują oni wizerunek muskularnego siłacza z górą mięśni, dużą siłą oraz ponadprzeciętną wytrzymałością.
Wielu sportowców przyznaje, że pierwsze efekty zauważyli niemal w tym samym momencie, kiedy zaczęli przyjmować sterydy. Z tych opinii wynika, że w ciągu 1,5 miesiąca można przybrać nawet 5 kg, co naturalnie się nie zdarza. Budowanie masy mięśniowej to wyczerpująca praca, w czasie której trzeba jeść kurczaka, ryż i warzywa, spożywać dużą ilość wody oraz bardzo dużo trenować na siłowni. Taki wspomagacz jest więc wybawieniem, przyśpieszeniem osiągnięcia celów, które normalnie zajęłyby lata.

Popularne suplementy i sterydy, jakie biorą osoby trenujące na siłowni

Wśród suplementów diety, polecanych dla osób ćwiczących na siłowni i budujących masę mięśniową, polecany jest m.in. Mass Extreme. Jest to środek, po którym przyrosty pojawiają się w błyskawicznym wręcz tempie. Oprócz masy, Mass Extreme dodaje także siły mięśni, mocy i wytrzymałości mięśniowej. Suplement ten jest polecany dla osób robiących wyraźną rzeźbę, które cenią sobie skuteczność, trwałość, wydajność i bezpieczeństwo.
Innym, równie skutecznym suplementem diety jest Somatodrol. Dzięki niemu organizm wytwarza znacznie większe ilości HGH oraz testosteronu, co także wpływa na wzrost masy mięśniowej.
Ze sterydów najczęściej poleca się Metadrol, czyli środek spalający tkankę tłuszczową oraz budujący masę, a także Probolan 50 dający dobre przyrosty oraz wzmacniający wytrzymałość i siłę sportowca.
Powyższe wspomagacze są bezpieczne, a prawidłowo zażywane nie wywołują skutków ubocznych. Mimo wszystko są jedynie dodatkiem do prawidłowej diety i regularnych ćwiczeń, a nie ich substytutem.

Różnice między suplementami diety i sterydami

Pierwszą znaczącą różnicą między sterydami, a suplementami diety jest to, że te drugie są stworzone na bazie naturalnej, jako dodatek do żywności. Prawdopodobnie dlatego sterydy (jako środki chemiczne) są silniejsze i dają większe efekty, niestety przez to mogą być mniej zdrowe oraz zakazane w sporcie. Zaletą suplementów jest też to, że nie ingerują w gospodarkę hormonalną, czego nie można powiedzieć o sterydach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.